Biedroń: Palił się most Łazienkowski. Czy to symbol upadającego przemysłu łazienkowego?

Lider partii Wiosna Robert Biedroń (fot. PAP/Jakub Kamiński/EPA/BENOIT MOSER/BSPP/HANDOUT)

Pożar katedry Notre Dame wywołał lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał także Robert Biedroń, lider partii Wiosna. – Kilka lat temu palił się most Łazienkowski. Czy to oznacza, że płonący most Łazienkowski jest symbolem upadającego przemysłu łazienkowego? – ironizował na antenie TVN24.

Prezydent Francji: Odbudujemy Notre Dame w ciągu pięciu lat

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w transmitowanym na żywo orędziu do narodu, że zniszczona w wyniku pożaru paryska katedra Notre Dame...

zobacz więcej

Biedroń skomentował w ten sposób słowa prawicowych polityków, m.in. posłanki PiS Bernadety Krynickiej, która napisała na Twitterze: „Płonie katedra Notre Dame – symbol europejskiej kultury. Takie skutki przynosi chora laicyzacja. Państwo musi dbać o zachowanie dziedzictwa kulturowego!”.

– To jest głupie. Paliła się największa świątynia muzułmańska w Jerozolimie. Tego samego dnia, w tym samym czasie (co katedra Notre Dame – przyp. red.). Czy to jest przykład upadku islamu? Dom handlowy Vitkac się tego samego dnia palił w Warszawie. I co? – dopytywał.

Biedroń zasugerował też rozwiązanie problemu strajku nauczycieli. – Apeluję do premiera Morawieckiego. Koniec chowania głowy w piasek. Pilnie, jeszcze dzisiaj w nocy albo jutro, usiąść do stołu i rozmawiać, ale nie tylko z nauczycielami. Zaprosić do tego stołu także rodziców, niech rodzice wyrażą także swoje stanowisko w tej sprawie, niech wyrażą swoją frustrację na to, co się dzieje dzisiaj w kontekście oświaty – przekonywał. Ocenił przy tym, że „frustracja w rodzicach będzie narastała, bo widzimy chaos”.

– Wolałbym, żeby Jarosław Kaczyński, który ma klucz dzisiaj do rozwiązania tej sytuacji, wezwał premiera Morawieckiego, bo ma na niego wpływ, i po prostu załatwił tę sprawę, tak jak załatwił w przypadku krów, świń, wielu innych problemów, które Prawo i Sprawiedliwość obiecuje rozwiązać – dodał.


źródło:
Zobacz więcej