„Być może to jest punkt zwrotny w kierunku dobra”

– Absolutna trwoga i znak, bo w życiu chrześcijanina nie ma przypadków. Są znaki – powiedziała w „Minęła 20” Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, mówiąc o pożarze katedry Notre Dame. Ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, ocenił, że Francja musi się przebudzić. – Może wreszcie przyszedł czas w Europie, żeby zacząć mówić na poważnie na tematy, które się dzieją wokół nas – powiedział duchowny.

Prezydent Francji: Odbudujemy Notre Dame w ciągu pięciu lat

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w transmitowanym na żywo orędziu do narodu, że zniszczona w wyniku pożaru paryska katedra Notre Dame...

zobacz więcej

Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, pytana o pierwszą reakcję na informacje dotyczące pożaru w Katedrze Notre Dame powiedziała: absolutna trwoga i znak.

– Bo w życiu chrześcijanina nie ma przypadków. Są znaki. Choć oczywiście mogło to być zdarzenie absolutnie nieszczęśliwe i mogło być dziełem różnych okoliczności – mówiła i podkreśliła symboliczne znaczenie tego wydarzenia.

Kempa zwróciła uwagę, że do pożaru doszło w czasie Wielkiego Tygodnia. – Być może to jest ten punkt zwrotny w kierunku dobra – powiedziała.

Ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, przypomniał, ze we Francji w zeszłym roku odnotowano ponad tysiąc aktów wandalizmu w kościołach. – Trzeba sobie postawić pytanie, dlaczego jest takie milczenie na ten temat – pytał.

Ocenił, że Francja musi się przebudzić. – Mamy ruch żółtych kamizelek, mamy księdza, który został zamordowany przy ołtarzu, mamy wiele problemów, o których milczymy – jest cenzura państwowa. Może wreszcie przyszedł czas w Europie, żeby zacząć mówić na poważnie na tematy, które się dzieją wokół nas – powiedział Ks. prof. Waldemar Cisło.

Kempa podkreśliła fakt, że w Notre Dame nie spłonęła kaplica Matki Bożej Częstochowskiej. – To dla wielu chrześcijan symbol wzmocnienia – powiedziała minister Kempa.

źródło:
Zobacz więcej