Napad na lombardy w Warszawie. Trwa obława policji

Z pierwszego lombardu złodziejom nie udało się wynieść łupów (fot. Shutterstock/Kwangmoozaa)

Policja poszukuje sprawców napadów na komisy na warszawskiej Woli. W poszukiwaniach uczestniczą funkcjonariusze z psami tropiącymi. Informację o wydarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Nagrała go kamera, którą ukradł. Rozpoznał go dzielnicowy [WIDEO]

39-latek zniszczył jedną kamerę umieszczoną na budynku mieszkalnym, a drugą ukradł. Urządzenie zarejestrowało przestępstwo i twarz złodzieja....

zobacz więcej

Zgłoszenie o napadzie na lombard przy ul. Okopowej policjanci otrzymali po godzinie 17. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, w próbie kradzieży uczestniczyło dwóch mężczyzn. Jeden z nich, okryty kapturem i szalikiem, z przedmiotem imitującym broń wszedł do środka lombardu. Tam próbował zmusić inspicjentkę do oddania przedmiotów. W tym samym czasie drugi mężczyzna stał na zewnątrz komisu. Mimo prób nie udało im się wynieść łupów.

– Jak wynika z naszego śledztwa, chwilę później ci sami mężczyźni dokonali napadu w drugim lombardzie, przy ul. Górczewskiej. Tam udało im się ukraść paletę ze złotem - informuje podkom. Piotr Świstak, dyżurny prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Sprawa jest rozwojowa. Trwa obława policji, funkcjonariusze z psami tropiącymi szukają sprawców napadów.

źródło:
Zobacz więcej