RAPORT

Kampania 2020

Producent napojów Coca-Cola zainwestuje w Polsce ponad 500 mln zł

Firma planuje nowe inwestycje m.in. w zakładzie w Staniątkach (fot. Shutterstock/MAHATHIR MOHD YASIN)

Producent napojów Coca-Cola planuje zainwestować kolejne ponad 500 mln zł w rozbudowę swoich przedsięwzięć Polsce w latach 2017-20 – podał prezes Coca-Cola HBC Polska Jaak Mikkel. Firma planuje nowe inwestycje m.in. w zakładzie w Staniątkach (Małopolskie).

Będzie coca-cola z dodatkiem marihuany? Trwają rozmowy

Koncern Coca-Cola usunął kokę ze składu swojego flagowego napoju ponad sto lat temu; obecnie jedyną używką w popularnej coca-coli jest kofeina....

zobacz więcej

Jak poinformował Jaak Mikkel, tylko w latach 2012-16 wartość inwestycji Coca-Coli w Polsce wyniosła 435 mln zł.

– Przed nami ambitne plany rozwoju naszego biznesu, ponieważ Polska staje się dzisiaj jeszcze ważniejszym rynkiem. To właśnie tutaj obserwowany jest największy wzrost (...). Dlatego nasza najbliższa przyszłość to kolejne inwestycje – powiedział prezes podczas uroczystości oddania do użytku rozbudowanego centrum logistycznego w zakładzie w Staniątkach k. Niepołomic.

Nie podał konkretów dotyczących planowanych przedsięwzięć ograniczając się do stwierdzenia, że jedna z przygotowywanych inwestycji zostanie zrealizowana w Staniątkach, ale jej szczegóły zostaną upublicznione w najbliższej przyszłości.

Obecnie Coca-Cola HBC Polska ma w naszym kraju trzy zakłady produkcyjne — obok małopolskiego, największy w Radzyminie niedaleko Warszawy, oraz rozlewnię wody w Tyliczu k. Krynicy-Zdroju. Firma zatrudnia blisko 2 tys. osób w tych fabrykach oraz 12 centrach dystrybucji na terenie całego kraju.

Coca-Cola przejmie sieć Costa Coffee za 3,9 mld funtów

Największa brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee zostanie sprzedana przez Whitbread za 3,9 mld funtów. Pieniądze mają m.in. zmniejszyć zadłużenie...

zobacz więcej

Dyrektor zakładu w Staniątkach Krzysztof Put poinformował, że uroczyście uruchomione rozbudowane centrum logistyczne dysponuje powierzchnią 4,7 tys. metrów kwadratowych, co pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4,6 tys. palet. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln zł.

Uruchomiony w 1993 r. zakład produkcyjny w Staniątkach zabezpiecza około jednej trzeciej produkcji Coca-Cola HBC w Polsce. Ma pięć linii produkcyjnych, które umożliwiają wytwarzanie wszystkich napojów gazowanych znajdujących się w ofercie producenta w naszym kraju. Zakład zatrudnia ponad 300 osób.

Jak podkreślił podczas uroczystości burmistrz Niepołomic Roman Ptak, to że blisko 30 lat temu Coca-Cola zdecydowała się zainwestować w tej gminie, wyznaczyło kierunek jej rozwoju. – Od tego momentu zaczął się rozwój w kierunku przemysłu w Niepołomicach – podkreślił.

Obecnie Niepołomicka Strefa Inwestycyjna (NSI) – mówił burmistrz Ptak – jest największą tego typu strefą w Małopolsce, liczącą 520 ha powierzchni. Działa w niej ponad 60 firm, które łącznie zatrudniają ok. 4,5 tys. pracowników.

źródło:

Zobacz więcej