Były piłkarz reprezentacji Polski Jarosław B. zatrzymany

Jarosław B. został zatrzymany w Sopocie (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Były piłkarz reprezentacji Polski Jarosław B. został zatrzymany w Sopocie przez prokuraturę. Według śledczych jest podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna sam stawił się na przesłuchanie. Zatrzymanie miało być efektem zawiadomienia, jakie złożyła kobieta, która miała spotkać się z B. w jednym z sopockich hoteli.

Mafia wywoziła z Polski rzadkie lekarstwa. CBA zatrzymało pięć osób

Agenci białostockiej delegatury CBA zatrzymali pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. – Sprawa dotyczy nielegalnego handlu...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania przez sopocką prokuraturę mężczyzny, który jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Jednocześnie rzecznik odmówiła podania jakichkolwiek innych informacji dotyczących sprawy.

Pełnomocnik kobiety oskarżającej zatrzymanego we wtorek znanego b. piłkarza Jarosława B. powiedział, że jego klientka twierdzi, iż została zgwałcona przez sportowca. Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

Do PAP zgłosił się we wtorek adwokat Mateusz Dończyk, który poinformował, że z relacji jego liczącej 28 lub 29 lat klientki wynika, iż została brutalnie zgwałcona. Adwokat powiedział PAP, że do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

– Klientka podejrzewa, że została też odurzona narkotykami – powiedział Dończyk dodając, że z relacji kobiety wynika, iż „straciła świadomość”.

Mecenas wyjaśnił, że w sobotę nad ranem kobieta miała wrócić do domu zamówioną najprawdopodobniej przez obsługę hotelu taksówką, a gdy poczuła się lepiej, zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie na policję.

Dończyk poinformował PAP, że w poniedziałek kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa. Wyjaśnił że jego klientka jest w bardzo złym stanie psychicznym.

Jako pierwsze o zatrzymaniu poinformowało radio RMF FM. Według rozgłośni zatrzymany to były piłkarz Jarosław B., który grał m.in. w Lechii Gdańsk, Amice Wronki oraz Widzewie Łódź, a od 2014 roku jest dyrektorem sportowym w gdańskiej Lechii. Jak przypomniało radio, jego życiową partnerką była aktorka Anna Przybylska, która zmarła w 2014 r.

Według nieoficjalnych informacji radia mężczyzna został zatrzymany po tym, jak sam stawił się na przesłuchanie w sopockiej prokuraturze. Radio podało też, że zatrzymanie może mieć związek ze zdarzeniem, do którego doszło w jednym ze znanych sopockich hoteli.

„Dwudziestokilkuletnia kobieta, która miała spotkać się tam z byłym piłkarzem, po tym zdarzeniu złożyła zawiadomienie o przestępstwie” – poinformowała rozgłośnia.

źródło:
Zobacz więcej