Takiego występu w Serie A nie było od dekady. Znakomity mecz Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski podczas poniedziałkowego meczu z Atalantą (fot. PAP/EPA/PAOLO MAGNI)

Bartłomiej Drągowski w poniedziałkowy wieczór zapewnił swojej drużynie jeden punkt, chociaż z przebiegu meczu wszystko wskazywało na to, że Empoli nie ma najmniejszych szans choćby na remis. Polski bramkarz interweniował aż 17 razy, kiedy jego rywal z drużyny przeciwnej tylko raz. Portal whoscored.com ocenił występ Drągowskiego na „10” w skali od 1 do 10, a tak wysokiej noty nie otrzymał w Serie A nikt od sezonu 2009/2010.

Robert Lewandowski pobił się z kolegą z Bayernu Monachium. W ruch poszły pięści

Niemiecki dziennik „Bild” poinformował, że polski piłkarz Robert Lewandowski pobił się podczas treningu Bayernu Monachium z Francuzem Kingsleyem...

zobacz więcej

W poniedziałkowy wieczór w ramach Serie A mierzyły się drużyny Atalanty i Empoli. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę i chyba nikt nie przypuszczał, że mecz zakończy się wynikiem 0:0. Zwycięskie plany Atalanty pokrzyżował Bartłomiej Drągowski, który interweniował aż 17 razy.

Dla porównania, bramkarz z drużyny przeciwnej zanotował tylko jedną paradę.

Media zgodnie przyznały, że polski bramkarz zapewnił swojej drużynie jeden punkt. „Był jak wielka ściana, którą postawiono przed piłkarzami z Bergamo. Popisał się fantastycznym refleksem, świetnie czytał grę, wiedział, jak się ustawiać” – stwierdzili dziennikarze „La Gazzetta dello Sport”.

Bazujący na statystykach portal whoscored.com ocenił występ Drągowskiego na „10” w skali od 1 do 10. Tak wysokiej noty nie otrzymał w Serie A nikt od sezonu 2009/2010.

Portal „Opta” zauważył natomiast, że 17 obronionych strzałów w meczu to najlepszy wynik bramkarza w Serie A od sezonu 2004/2005.

źródło:
Zobacz więcej