Raport

Epidemia koronawirusa

Orlen otworzył pierwszą stację benzynową na Słowacji

Oprócz Polski i Słowacji stacje paliw Grupy Orlen znajdują się również w Czechach, Niemczech i na Litwie (fot. Materiały prasowe/@PKN_ORLEN)

PKN Orlen otworzył swoją pierwszą stację benzynową na rynku słowackim pod marką Benzina. Znajduje się ona w miejscowości Malacky w pobliżu granicy słowacko-czeskiej – poinformował koncern paliwowy w komunikacie prasowym.

Obajtek: Sprawne przejęcie Grupy Lotos jednym z naszych priorytetów

Jednym z priorytetów PKN Orlen jest sprawne przeprowadzenie przejęcia kapitałowego Grupy Lotos. Inicjując Program Rozwoju Petrochemii spółka chce,...

zobacz więcej

„Wchodzimy na nowy rynek, ale jest on nam bliski i dobrze znany pod kątem oczekiwań konsumenckich i otoczenia konkurencyjnego. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i kompetencje oraz atrakcyjna, szeroka oferta obejmująca także produkty i usługi pozapaliwowe, połączona z silną i rozpoznawalną marką, jaką jest Benzina, zapewnią nam sukces również na Słowacji” – powiedział cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Wiceprezes zarządu Tomasz Wiatrak stwierdził, że „inwestycje w segmencie detalicznym na Słowacji” są traktowane jako projekt długofalowy. „Krok po kroku zamierzamy zwiększać nasz udział w rynku, aby finalnie stać się tu liczącym się graczem. Dlatego do końca tego roku na Słowacji powinno pojawić się 10 naszych stacji paliw pod marką Benzina” – czytamy.

Oprócz Polski i Słowacji stacje paliw Grupy Orlen znajdują się również w Czechach, Niemczech i na Litwie.

Benzina działa w ramach Grupy Unipetrol, należącej do Grupy Orlen, i prowadzi największą sieć stacji benzynowych w Republice Czeskiej. Ma 412 stacji benzynowych i prawie 25-procentowy udział w sprzedaży paliw.

źródło:

Zobacz więcej