Patryk Jaki: Rodzice planują pozywać ws. matur. Mają duże szanse

– Czytałem zapowiedzi niektórych rodziców, którzy mówią, że mogą wystąpić z pozwami cywilnymi wobec osób, które nie pozwolą ich dzieciom zdać matury. Uważam, że mają bardzo duże szanse –powiedział w programie „Minęła 20” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Nie mają z kim zostawić dzieci, nie wiedzą, co z maturami. Rodzice piszą skargi na strajk

Do kuratoriów oświaty wpływają skargi od rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli. Rodzice najczęściej zgłaszają brak możliwości zapewnienia...

zobacz więcej

Jaki zapytany, kto miałby zapłacić odszkodowanie, opowiedział, że osoby, które do tego dopuściły. – Jeżeli byłby prywatny akt oskarżenia, to albo dyrektor szkoły, albo nauczyciel – wyjaśnił wiceminister.

Patryk Jaki podkreślił, że jego rząd jest za tym, by nauczyciele zarabiali więcej. – Problem ze statusem nauczycieli to problem całej III RP – powiedział i wskazał, że w większości przypadków rządziły „te formacje, które teraz grupują się pod sztandarami ZNP i nie chcą wziąć za to odpowiedzialności”. – Od nauczycieli wymagałoby się szerszego spojrzenia na problem – dodał.

Gość TVP Info odniósł się także do informacji portalu polityce.pl. Wynika z niej, że prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz domaga się, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała kwestie wprowadzonych w marcu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzeń, dzięki którym udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i pierwszy egzamin ósmoklasisty.

– Jeżeli ta informacja byłaby prawdziwa, to jest to kompromitacja Broniarza, bo okazuje się, że chodzi mu tylko o interes polityczny, a nie o dobro dzieci – ocenił wiceminister.

– My będziemy bronili dzieci i rodziców, ale również nauczycieli, którzy chcą konstruktywnie rozmawiać o przyszłości polskiej edukacji – zapewnił gość TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej