Niemowlak w szpitalu z urazem ręki. Rodzice podejrzani o znęcanie

Sąd zastosował wobec obojga miesięczny areszt (fot. TVP info)

Rodzice czteromiesięcznego chłopca, który w zeszłym tygodniu trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach z urazem ręki, są podejrzani o znęcanie się nad swoim dzieckiem. Zostali aresztowani.

Chłopiec bawił się bronią. Zastrzelił 4-letnią siostrzyczkę

Tragiczny wypadek w amerykańskim stanie Georgia. Sześcioletni chłopiec zastrzelił swoją czteroletnią siostrzyczkę bronią znalezioną w aucie matki.

zobacz więcej

Jak poinformowała Anna Musiorska z Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, rodzicom postawiono zarzuty znęcania się nad synem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała, za co grozi od roku do 10 lat więzienia. 21-letnia matka i 27-letni ojciec chłopca nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Katowiczanie w czwartek zgłosili się z dzieckiem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. O podejrzeniu maltretowania powiadomił policję badający chłopca lekarz. Rodzice zostali zatrzymani przez policję jeszcze w szpitalu. Sąd zastosował wobec obojga miesięczny areszt.

Szpital informuje, że chłopiec jest w dobrym stanie. Planowane są jego dalsze badania. Prok. Musiorska dodała, że jeszcze w poniedziałek do sądu rodzinnego trafi wniosek w sprawie zapewnienia mu opieki.

źródło:

Zobacz więcej