RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polscy protetycy słuchu pomogą niepełnosprawnym dzieciom w Afryce

Dzieci niesłyszące bardzo często wykorzystywane są jako darmowa siła robocza (fot. FB/Fundacja Redemptoris Missio)
Dzieci niesłyszące bardzo często wykorzystywane są jako darmowa siła robocza (fot. FB/Fundacja Redemptoris Missio)

Najnowsze

Popularne

Niepełnosprawnym dzieciom w Kamerunie pomogą polscy protetycy słuchu. W przyszłym tygodniu wyruszą do Afryki w ramach projektu Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania i z diecezji tarnowskiej.

Zbiórka okularów dla Afryki. Efekt zaskoczył organizatorów

„Czary mary okulary” – to nazwa akcji prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Celem jest zebranie okularów nowych i...

zobacz więcej

Uczestnicy projektu „Protetyk słuchu w Afryce” pomagać będą głuchoniemym ze szkoły założonej i prowadzonej przez polską misjonarkę świecką Ewę Gawin.

Jak poinformowała prezes fundacji Redemptoris Missio Justyna Janiec-Palczewska, w Kamerunie dziecko, które rodzi się chore, jest ukrywane przez swoją rodzinę w obawie przed piętnowaniem przez otoczenie.

– Wiele poważnych problemów rodzi także upośledzenie słuchu. Dzieci niesłyszące bardzo często wykorzystywane są jako darmowa siła robocza. Żyjąc w ciszy, nie potrafią protestować. Zazwyczaj głusi nie wiedzą nawet, jak mają na imię i ile mają lat – powiedziała.

Janiec-Palczewska przywołała dotychczasowe doświadczenia wolontariuszy fundacji, którzy pracowali w szkole dla dzieci głuchych w Kamerunie.

Polacy przeszkolili afrykańskich strażaków

Ponad trzystu strażaków z Kenii i Etiopii przeszkolili specjaliści z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. – Część z nich nauczyła się podstaw,...

zobacz więcej

– Po przebadaniu uczniów okazało się, że większość z nich jest w stanie powrócić do świata dźwięków. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią rehabilitację i zdobyć profesjonalne aparaty słuchowe. Zwróciliśmy się o pomoc do Polaków. Dostaliśmy ponad 100 aparatów słuchowych od ludzi, którym nie były już potrzebne, oraz ponad 100 od firm – podała.

Projekt „Protetyk słuchu w Afryce” to wspólne dzieło Diecezji Tarnowskiej i Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Patronuje mu Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Wydział Lekarski II i Zakład Protetyki Słuchu na UMP.

Fundacja cały czas zbiera pieniądze na realizację projektu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Redemptoris Missio.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej