Scheuring-Wielgus: Mój środkowy syn pisze egzamin. Internauci: Hipokryzja na talerzu

Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus (fot. PAP/Jakub Kamiński/tt/@JoankaSW)

„Mój środkowy syn pisze już egzamin. A razem wspieramy nauczycieli w 8 dniu strajku” – napisała nad ranem na Twitterze posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Pod jej wpisem zaroiło się od krytykujących ją internautów. „Hipokryzja na talerzu”, „Podburzać – tak. Ponosić konsekwencje – nie”, „Moja środkowa córka je już czwarte śniadanie. A razem wspieramy protestujących w 97 dniu głodówki” – komentują internauci.

Korwin-Mikke: Broniarza aresztować, ZNP rozwiązać, szkoły sprywatyzować

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP – uważa jeden z liderów...

zobacz więcej

Poniedziałek jest ósmym dniem strajku nauczycieli, który zorganizowały Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych po godzinie 9 przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę będą mieli egzamin z języka obcego.

Jak poinformowała minister edukacji Anna Zalewska, wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń.

Posłanka Teraz! i kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego Joanna Scheuring-Wielgus, która aktywnie wspiera protestujących nauczycieli i ich postulaty, oświadczyła na Twitterze, że do dzisiejszych egzaminów przystąpił jej „środkowy syn”. Poinformowała jednocześnie, że razem z synem „wspieramy nauczycieli w 8 dniu strajku”.

Wpis Scheuring-Wielgus skomentowało wielu internautów. Zarzucono jej m.in. „hipokryzję” i „schizofrenię”.

źródło:
Zobacz więcej