Prezydent: Dziękuję, że pokazujecie swoją służbą, że Polska jest ważnym krajem UE i NATO

Prezydent Andrzej Duda, który przybył w poniedziałek z wizytą do Bośni i Hercegowiny, podkreślił znaczenie dla stabilności i spokoju w regionie międzynarodowej misji, w której uczestniczą polscy żołnierze.

Szef BBN: Polska wyśle do Libanu 250 żołnierzy i pracowników misji

Polska wyśle do Libanu do 250 żołnierzy i pracowników misji – powiedział szef BBN Paweł Soloch po powrocie z Bejrutu. – Zagrożenia dla naszych...

zobacz więcej

– Na tej ziemi, wciąż pełnej bólu, na której wciąż jest tyle pozostałości tamtego konfliktu sprzed 20 lat, dzisiaj, także dzięki państwa służbie, jest spokój, ludzie mogą normalnie żyć – powiedział prezydent, który w Sarajewie odwiedził Camp Butmir, gdzie stacjonuje kilkudziesięcioosobowy polski kontyngent unijnej misji EUFOR Althea.

– Dziękuję, że pokazujecie swoją służbą, że Polska jest ważnym krajem UE i NATO – powiedział do żołnierzy prezydent.

Dodał, że misja, choć doradczo-szkoleniowa, ma także znaczenie dla stabilności. Podkreślił, że polscy żołnierze cieszą się uznaniem mieszkańców.

Także szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że służba polskich żołnierzy „jest bardzo dobrze odbierana przez społeczności lokalne, bez względu na to, jakiej są narodowości”. – To jest dowód waszego profesjonalizmu – dodał.

Prezydent i minister wręczyli odznaczenia wyróżnionym żołnierzom.Prezydent Duda z wizytą w Bośni i Hercegowinie

źródło:

Zobacz więcej