Policja w więzieniu. Zatrzymany funkcjonariusz służby więziennej

Zatrzymany funkcjonariusz miał służyć w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu prz ul. Kleczkowskiej (fot. Wiki/Thyes)

Funkcjonariusz służby więziennej, a przed laty piłkarz wrocławskiego Śląska, został zatrzymany przez policjantów CBŚP – informuje „Gazeta Wrocławska”. Razem z nim zatrzymano kilkanaście osób. Są podejrzani o handel narkotykami m.in. na terenie więzień.

CBŚP i Prokuratura Krajowa rozbiły grupę „Apacza”, powiązaną z gangiem pseudokibiców

Pięciu gangsterów z gangu „Apacza”, którzy trudnili się kradzieżami TIR-ów i przemytem narkotyków z Holandii, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP...

zobacz więcej

Zatrzymania to wątek trwającego od kilku lat śledztwa dotyczącego przemytu narkotyków do Polski i handlu nimi na bardzo dużą skalę. Ze śledczymi współpracują „skruszeni” przestępcy, przede wszystkim Lech W., ps. Pikolo.

Dziennik ujawnia, że w akcji uczestniczyli też funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej. Działania prowadzono w kilku różnych więzieniach. Zatrzymany były piłkarz Śląska trafił do aresztu.

Według gazety funkcjonariusz służył w zakładzie karnym przy ul. Kleczkowskiej. Niedawno w tajemniczych okolicznościach zginął tam jeden z więźniów, Rafał M. ps. Gołota, który zdaniem śledczych organizował handel narkotykami zza więziennych krat. Miał nawet prowadzić transakcje międzynarodowe dzięki komórce z dostępem do internetu.


źródło:
Zobacz więcej