Składował nielegalne śmieci. Grozi mu 5 lat więzienia

Mężczyzna tłumaczył, że pozyskane z rozbiórki części sprzedawał, a te, które nie znalazły nabywców, zakopywał (fot. Policja mazowiecka)

Policjanci z Żuromina (woj. mazowieckie) namierzyli nielegalne wysypisko śmieci. Jego właścicielem jest 58-latek, który zajmował się demontażem samochodów. Część części pozyskanych z samochodów sprzedawał, a resztę zakopywał. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia oraz kary pieniężne.

Pożar domu w Opolu. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek nad ranem w Opolu. Spłonęła połowa „bliźniaka”. Jak poinformował oficer dyżurny KW...

zobacz więcej

Policjanci z Żuromina weszli w posiadanie informacji dotyczącej nielegalnego składowania odpadów na jednej z posesji na terenie gminy Lubowidz, której właścicielem jest 58-latek.

Na posesji mężczyzny policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska odnaleźli odpady: folie, podzespoły pojazdów, elementy wyposażenia samochodów oraz pojemniki z zużytym olejem silnikowym czy smarami.

Ustalono, że mężczyzna, bez zezwolenia, prowadził demontaż pojazdów. W czasie sprawdzania posesji, po odkryciu warstwy ziemi, okazało się, że znajduje się na niej dół o powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych i głębokości 2 metrów.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że pozyskane z rozbiórki części sprzedawał, a te, które nie znalazły nabywców, zakopywał, w tym m.in. elementy karoserii.

Obecnie trwają dalsze czynności w sprawie prowadzone przez żuromińską policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Mężczyzna musi się liczyć z zarzutami przestępstw popełnionych przeciwko środowisku, czyli składowaniu i przetwarzaniu odpadów w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Oprócz odpowiedzialności karnej za nieodpowiedzialne postępowanie z odpadami grożą mężczyźnie także wysokie kary pieniężne.

Mężczyzna musi się liczyć z zarzutami przestępstw popełnionych przeciwko środowisku, czyli składowaniu i przetwarzaniu odpadów w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób (fot. Policja mazowiecka)

źródło:
Zobacz więcej