Hejt i wulgarny język przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursynów. „Tylko sprzedawczyki wspierają reżim”

Przewodniczący rady dzielnicy Ursynów Michał Matejka (fot. Shutterstock/ArtMediaFactory, FB/Michał Matejka)

„Tylko sprzedawczyki wspierają reżim. W najstarszym zawodzie świata kasa musi się zgadzać” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów Michał Matejka (Platforma Obywatelska). „Co za kadry ma ta Platforma. Prymitywny hejter” – stwierdza jeden z internautów.

Gliwicki radny chce zadośćuczynienia za oskarżenie o hejt

50 tys. zł darowizny na rzecz hospicjum w Gliwicach oraz przeprosiny na portalach społecznościowych i w lokalnym medium – to propozycja gliwickiego...

zobacz więcej

Michał Matejka jest warszawskim radnym Platformy już od pięciu kadencji. Radzie Dzielnicy Ursynów przewodniczył również za poprzednich kadencji – od 2006 do 2010 r., 2017-2018 r. oraz od początku obecnej kadencji.

– Wykształcenie, doświadczenie, opanowanie i szukanie konsensusu. To te cechy, które będzie chciał wykorzystać, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy – mówił przed wyborem Matejki na przewodniczącego Tomasz Sieradz, lider klubu PO i Nowoczesnej.

– To dla mnie duże zobowiązanie. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, byście byli ze mnie zadowoleni – zapewniał po wyborze Matejka.

Część internautów porównuje język, którego używa w sieci warszawski radny, do mowy nienawiści. „Gdyby któryś z radnych PiS pisał o konkurentach politycznych tak jak radny PO Michał Matejka, byłby na czołówkach portali. A już na pewno, gdyby sprawował funkcję przewodniczącego rady dzielnicy” – komentuje jeden z internautów i zamieszcza wulgarne wpisy polityka PO.

źródło:
Zobacz więcej