Zmiana poparcia dla PiS i Platformy, PSL rzutem na taśmę. Jest nowy sondaż

PiS z samodzielną większością w Sejmie – to wynik sondażu pracowni Estymator (fot. PAP/Leszek Szymański)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu, PiS uzyskałoby w nich 43,8 proc., PO – 25,7 proc., a partia Wiosna – 8,2 proc. – wynika z sondażu Estymator wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Do Sejmu dostałby się też ruch Kukiz'15 z poparciem 6,4 proc. oraz PSL z wynikiem 5 proc.

Schetyna: Namawiam serdecznie Tuska, by nie był z boku

Namawiam przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, aby zaangażował się ze wsparciem dla tych, którzy walczą o podmiotową obecność Polski w...

zobacz więcej

Z sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 43,8 proc. poparcia. Jak zaznaczono, w stosunku do poprzedniego badania PiS zyskało 1,2 pkt. proc.

Drugi wynik uzyskałaby Platforma Obywatelska, na którą chęć oddania głosu deklaruje 25,7 proc. badanych – to spadek o 1 pkt proc. w porównaniu do badania z marca.

Na podium zmieściłaby się jeszcze Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 8,2 proc. (to wynik lepszy o 1,8 pkt. proc. niż w poprzednim sondażu).

Do Sejmu dostałyby się jeszcze ruch Kukiz'15 z poparciem na poziomie 6,4 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc.

Wyniki poniżej progu wyborczego uzyskałyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej – 4,2 proc., Partia Korwin – 2,9 proc., Nowoczesna – 1,4 proc., Razem – 1,1 proc., Ruch Narodowy – 0,5 proc. oraz Teraz – 0,2 proc. Jak zaznaczono, taki układ dałby PiS samodzielne rządy.

źródło:
Zobacz więcej