Pelé już po zabiegu. Zostaje jednak w szpitalu

Pelé jest trzykrotnym mistrzem świata w piłce nożnej (fot. arch. PAP/Panoramic)

Legendarny piłkarz Pelé przeszedł pomyślnie zabieg usunięcia kamienia nerkowego i pozostaje w szpitalu w Sao Paulo. 78-letni Brazylijczyk przebywa tam od wtorku. Wcześniej z powodu infekcji dróg moczowych spędził pięć dni pod opieką lekarzy w Paryżu.

Pelé w szpitalu. Legendarny piłkarz poinformował, jak się czuje

Były legendarny piłkarz Pelé, który przebywa w szpitalu na przedmieściach Paryża w związku z infekcją dróg moczowych, poinformował, że czuje się o...

zobacz więcej

„W sobotni poranek został usunięty kamień nerkowy. Zabieg był udany, pacjent odpoczywa w swojej Sali” – napisali w komunikacie pracownicy szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo. Na razie nie wiadomo, kiedy Pelé będzie mógł opuścić placówkę.

„Król futbolu”, który od kilkudziesięciu lat ma tylko jedną nerkę, leczył podobną przypadłość w tej samej placówce w Sao Paulo już w 2014 roku. W 2015 przeszedł z kolei operację prostaty.

Pelé jest trzykrotnym mistrzem świata w piłce nożnej w latach 1957-197. Rozegrał w barwach reprezentacji Brazylii 91 meczów i zdobył w niej 77 bramek. Dla klubu FC Santos strzelił ponad 600 goli. Przez wielu kibiców, fachowców i dziennikarzy jest uważany za najwybitniejszego zawodnika w historii futbolu.

źródło:

Zobacz więcej