Szefernaker: Schetyna obiecał europejskim elitom wejście Polski do eurostrefy

Grzegorz Schetyna i Manfred Weber, przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

„Co innego Grzegorz Schetyna pisze dziś na Twitterze, a co innego obiecał europejskim elitom” – ocenia we wpisie Paweł Szefernaker. Sekretarz stanu w MSWiA przypomniał wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej z listopada ubiegłego roku, na temat eurostrefy.

Schetyna: Gdy PO odsunie PiS od władzy, zaoferuje wejście Polski do strefy euro

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach, że jego ugrupowanie po...

zobacz więcej

„Na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach Schetyna zapowiedział, że gdy odsunie PIS od władzy zaproponuje wejście Polski do strefy euro” – zauważa Szefernaker.

„Dla Platformy Obywatelskiej dołączenie Polski do strefy euro jest ważnym celem. Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji” – taką wypowiedź polityka zawartą w wystąpieniu do delegatów EPL przywoływały agencje.

Dzisiaj, na briefingu w Rzeszowie Grzegorz Schetyna odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który wcześniej, w Lublinie powiedział m.in. „mówimy »nie« euro, mówimy »nie« europejskim cenom”. – Mówimy europejskie płace, a nie europejskie ceny i mamy poparcie większości Polaków – dodał prezesa PiS.


W opinii przewodniczący PO, „to, co robi Kaczyński jest rozpaczliwe”. – Nie ma pojęcia o tym, co jest niezbędne, aby wprowadzić euro. Nikt dzisiaj o tym nie mówi. Mówimy o debacie, którą powinniśmy podjąć w przyszłości – komentował w sobotę Schetyna.

źródło:
Zobacz więcej