RAPORT

Tusk kontra Tusk

Martyniuk zaprzecza, że popiera Frankowskiego w wyborach. „Nie angażuję się w politykę”

Zenon Martyniuk wystosował oświadczenie (fot. PAP/Artur Reszko)
Zenon Martyniuk wystosował oświadczenie (fot. PAP/Artur Reszko)

Zenon Martyniuk zdementował plotki oraz interpretacje, które dotyczyły występu na filmiku udostępnionym przez kandydata Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego. Piosenkarz disco polo podkreślił, że nie popiera żadnego komitetu wyborczego i nie angażuje się w politykę.

Tomasz Frankowski, były piłkarz, a obecnie kandydat KE do europarlamentu udostępnił w piątek na swoim fanpage’u na Facebooku filmik, na którym występuje on oraz Zenon Martyniuk. Materiał ma zachęcać do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach.

– Moi kochani, 26 maja będą się odbywać wybory do europarlamentu. Zapraszamy, kochani, wszystkich bardzo serdecznie do głosowania – mówi Martyniuk na filmiku, a na koniec ściska rękę z Frankowskim.

Po udostępnieniu materiału pojawiły się plotki sugerujące, że piosenkarz popiera kandydata Koalicji Europejskiej. „Zenon Martyniuk zaangażował się w kampanię. Wystąpił w spocie polityka i zaapelował do wyborców” – tak zatytułował swój artykuł portal naTemat.pl. W sobotę na fanpage’u zespołu Akcent na Facebooku pojawiło się oświadczenie Martyniuka w tej sprawie.

„W związku z wykorzystaniem na Fan Page Pana Tomasza Frankowskiego mojej wypowiedzi dementuję plotki i fałszywe interpretacje tego faktu: nie byłem i nie jestem związany z żadną partią polityczną, nie popieram żadnego komitetu wyborczego i nie angażuje się w politykę. Moja muzyka jest dla wszystkich, ma łączyć, a nie dzielić. Jestem artystą, który śpiewa swoje piosenki, aby każdy mógł czerpać z nich radość. Proszę mnie nie kojarzyć i nie przypisywać do żadnej partii politycznej. Jestem tylko artystą. Moją intencją było zachęcenie wszystkich obywateli Polski do skorzystania z prawa do glosowania” – napisał piosenkarz (pisownia oryginalna).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej