RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jarosław Kaczyński: Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom

– Czy kieszenie Polaków zyskają na euro, czy zostaną one zredukowane? Niezależnie od mechanizmu przyjęcia euro, stracimy na tym – mówił podczas konwencji PiS w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński.

Min. Zalewska: Nie widzimy zagrożenia dla matur

Nie widzimy zagrożenia dla egzaminów dojrzałości. Otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół, że wszędzie zaplanowane są rady...

zobacz więcej

Były premier zaznaczył, że na razie wejście Polski do strefy euro nie byłoby korzystne.

– Musimy zapytać, czy przejście na euro będzie korzystanie dla Polski, czy dobrze ono służy innym państwom? Euro jest dobre dla tych, którzy są silni, ale wiele państw na nim traci – mówił.

– Euro - kiedyś przyjmiemy, bo jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale zrobimy to wtedy, gdy będzie to w naszym polskim interesie. Wtedy, gdy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec – dodał.

– Stąd zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach i jesiennych wyborach parlamentarnych będzie gwarancją tego, że w sprawie waluty euro Polska postąpi właściwie – przekonywał.

Prezes PiS podczas swojego wystąpienia odniósł się również do różnic, jakie widzi między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską. – Czym różni się PiS od PO? Wiadomo - stosunkiem do społeczeństwa, do narodu. My uważamy, że naród, bo tego słowa się nie wstydzimy i go używamy, to ta główna, generalna wspólnota wobec której mamy wiele zobowiązań, wobec której mamy podstawowe zobowiązania – mówił prezes PiS.

– Jeśli spojrzeć na naszą politykę, to choć nie jest ona oczywiście wolna od różnych ułomności, bo jesteśmy tylko ludźmi, to jednak ona weryfikuje ten sposób myślenia. My to głosimy i my to robimy i wydaje się, że trudno to zakwestionować – dodał Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej