RAPORT

Kampania 2020

Bójka między Lewandowskim a Comanem. Trener Bayernu skomentował sprawę

Do starcia między Robertem Lewandowskim a Kingsleyem Comanem doszło podczas treningu (fot. TF-Images/Getty Images)

Trener Bayernu Monachium Niko Kovac dopiero w piątek potwierdził, że dzień wcześniej na treningu doszło do bójki między Robertem Lewandowskim i Francuzem Kingsleyem Comanem. – To już zamknięta sprawa. Piłkarze nie zostaną ukarani finansowo – zaznaczył Chorwat.

Robert Lewandowski pobił się z kolegą z Bayernu Monachium. W ruch poszły pięści

Niemiecki dziennik „Bild” poinformował, że polski piłkarz Robert Lewandowski pobił się podczas treningu Bayernu Monachium z Francuzem Kingsleyem...

zobacz więcej

Kovac w piątkowej rozmowie z dziennikarzami jako pierwszy przedstawiciel Bawarczyków skomentował sprawę.

– Omówiliśmy tę sprawę po treningu. Obaj piłkarze przeprosili, żałowali swojego postępowania. Nie będzie kar finansowych. Ten incydent to już zamknięty temat – zaznaczył.

Spytany o przyczynę bójki odpowiedział wymijająco: „Trening, emocje. Możemy patrzeć na to w pozytywny sposób: jesteśmy pełni życia”. Odmówił dalszych komentarzy na ten temat.

W czwartkowe popołudnie dziennik „Bild”, a za nim media z innych krajów, opisały starcie Lewandowskiego i Comana. Obaj mieli najpierw się pokłócić, a potem użyć pięści. Zostali rozdzieleni przez kilku innych zawodników Bayernu. Chorwacki szkoleniowiec początkowo zamierzał odesłać obu zawodników do szatni, ale zmienił zdanie i nakazał im kontynuowanie zajęć.

Klub milczał, a niemieccy dziennikarze byli pewni, że Polak i Francuz nie zostaną zawieszeni, ale będą musieli sięgnąć do kieszeni.

Bayern w meczu 29. kolejki Bundesligi zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf.

źródło:

Zobacz więcej