Polski kompozytor nagrodzony w LA. Maciej Zieliński pracował przy filmie „Alaska is a Drag”

Film „Alaska is a Drag” otrzymał dwie nagrody (fot. Materiały prasowe)

Polski kompozytor Maciej Zieliński otrzymał nagrodę „Best Score” na New Filmmakers LA Awards za muzykę do amerykańskiego filmu niezależnego „Alaska is a Drag” w reżyserii Shaz Bennett.

„Zimna wojna” tryumfatorem Polskich Nagród Filmowych

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2019 za najlepszy film, reżyserię, dźwięk, zdjęcia, scenariusz, montaż i główną rolę kobiecą trafiły do twórców...

zobacz więcej

Prestiżowa gala New Filmmakers LA Awards odbyła się w Los Angeles. Wyróżniono na niej najważniejszych filmowców niezależnych z całego świata. W tym roku zwycięzców wyłoniono spośród 132 nominowanych w 16 kategoriach. Film „Alaska is a Drag” był nominowany w trzech kategoriach, a ostatecznie otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy film fabularny” („Best Feature”) i najlepsza muzyka („Best Score”).

– Bardzo się cieszę z tej nagrody zwłaszcza, że to pierwsze takie wyróżnienie dla mnie w Stanach Zjednoczonych – powiedział Maciej Zieliński. – Od kilku już lat staram się rozwijać karierę również w USA i miło mi bardzo, że moja muzyka została tam zauważona – dodał.

Zieliński jest kompozytorem muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Debiutował filmem „Gry uliczne” w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, w tym „Nigdy w życiu”, „Tylko mnie kochaj”, „Sługi Boże”, a także muzyki do produkcji telewizyjnych, w tym serialu „Kryminalni”. Był dwukrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” za film „Fotograf” w reżyserii Waldemara Krzystka oraz „Sługi Boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia. W ostatnich latach skomponował muzykę do pięciu amerykańskich produkcji niezależnych.

Zieliński jest także aranżerem i producentem muzycznym. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Kayah i Anią Dąbrowską. Tworzy również muzykę poważną, za którą w 2012 roku był nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”.

Najnowszy film z jego muzyką – „Initials S.G.” w reżyserii Ranii Attieh i Daniela Garcii – będzie miał premierę 28 kwietnia na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku i pojawi się w konkursie głównym.

źródło:

Zobacz więcej