RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Napad na terenie warszawskiego kościoła. Zaatakowano m.in. księdza

W czwartek na plebanii kościoła pw. św. Augustyna na warszawskim Muranowie napastnik zaatakował ojca jednego z księży. Kiedy na pomoc poszkodowanemu ruszył inny duchowny, również został zaatakowany. Po reanimacji pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Do szpitala trafił także agresor, który stracił przytomność po obezwładnieniu przez policję.

Nożownik zaatakował księdza podczas mszy w Montrealu

W Montrealu ksiądz odprawiający mszę został raniony przez nożownika. Do ataku doszło w kościele pod wezwaniem świętego Józefa, największej świątyni...

zobacz więcej

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak poinformował PAP, że do plebanii kościoła pw. św. Augustyna wszedł agresor i zaatakował mężczyznę. Poszkodowanemu pomocy próbował udzielić ksiądz i również został zaatakowany.

Policjanci zjawili się na miejscu po trzech minutach od wezwania i obezwładnili napastnika. – Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem – przekazał rzecznik warszawskiej policji.

Reanimacji wymagał także pokrzywdzony, który również został odwieziony do szpitala. Niestety nie udało się go uratować – poinformował na Twitterze warszawski radny Cezary Jurkiewicz, który znał ofiarę napaści. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński przekazał, że ofiarą był ojciec jednego z księży archidiecezji, który przyszedł do kościoła do spowiedzi.

Na miejscu zdarzenia pracują stołeczni policjanci. O napaści zawiadomiono prokuraturę.

O sprawie informował portal wPolityce.pl.

źródło:
Zobacz więcej