RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Sanatorium miłości” wyróżnione w Cannes. Sukces TVP na targach

Podczas targów MIPTV wyróżniono program Telewizji Polskiej „Sanatorium miłości” (fot. PAT)

W Cannes dobiegły końca targi telewizyjne MIPTV. Wyróżniono na nich program Telewizji Polskiej „Sanatorium miłości”. Zainteresowanie kupnem praw licencyjnych wyrazili nadawcy z takich krajów jak: Turcja, USA, Kanada, Ukraina, Wielka Brytania, Hiszpania i Gruzja.

Firma Eurodata TV Worldwide zaprezentowała raport, w którym wyróżnionych zostało pięć najbardziej udanych premier telewizyjnych 2019 roku na świecie. Jedną z nich był program Telewizji Polskiej „Sanatorium miłości” (obok zagranicznych tytułów: „113” – Norwegia, „Judas” – Holandia. „Project Blue Book” – USA i „Masked Singer” – również USA).

Wyróżnienie „Sanatorium miłości” przełożyło się na duże zainteresowanie tym formatem przez różne rynki. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że zakupem praw licencyjnych do tego projektu zainteresowane są m.in. takie kraje jak: Turcja, USA, Kanada, Ukraina, Wielka Brytania, Hiszpania i Gruzja. Łącznie chęć nabycia „Sanatorium miłości” deklaruje kilkunastu nadawców (głównie publicznych) z całego świata.

Wśród nadawców, zwłaszcza z rynków azjatyckich, ogromnym zainteresowaniem cieszy się również serial historyczny „Korona królów”.

Pierwszy sezon „Sanatorium miłości” nadawany był na antenie Jedynki w niedziele o godz. 21.15, od 20 stycznia do 31 marca 2019 roku. Średnia oglądalność premierowych odcinków produkcji wyniosła 3,50 mln widzów. Telewizja Polska pracuje nad kontynuacją tego cyklu, który wróci do Jedynki za rok. Trwają poszukiwania uczestników do projektu.

– Obecność TVP na targach MIPTV to wspaniała okazja do zaprezentowania produkcji TVP na arenie międzynarodowej. Polskie seriale, filmy fabularne czy dokumentalne znajdują tu swoich zagranicznych nadawców i dystrybutorów. Cieszą nas ogromnie wszystkie sprzedaże i coraz większe zainteresowanie naszymi formatami – powiedziała Monika Karasek, dyrektor Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP.

Targi MIPTV to światowe święto nadawców i produkcji telewizyjnej, filmowej i online, które co roku przyciąga przedstawicieli mediów z całego świata.

źródło:
Zobacz więcej