RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Klienci Pekao otworzą konto w aplikacji mobilnej za pomocą selfie

„To jest proces, który będzie działał we wszystkich systemach, 24 godziny na dobę” (fot. Shutterstock/Pavel Kapysh)

Klienci Pekao mogą otworzyć konto za pomocą specjalnej aplikacji, a weryfikacja tożsamości zostaje przeprowadzona online, za pomocą selfie i dowodu osobistego - poinformowali w czwartek przedstawiciele Banku Pekao.

Bank Światowy: dynamika PKB Polski w 2019 r. wyniesie 4 proc.

W 2019 r. wzrost PKB Polski wyniesie 4,0 proc., w 2020 r. 3,6 procent, a w 2021 r. spowolni do 3,3 procent – przewiduje Bank Światowy. „Prognozy na...

zobacz więcej

– Żaden inny bank w Polsce nie oferuje tej możliwości otwierania konta za pomocą aplikacji. To jest proces, który będzie działał we wszystkich systemach, 24 godziny na dobę. Jest to superbezpieczne, z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia klienta, przełomowe rozwiązanie – powiedział prezes Pekao Michał Krupiński na spotkaniu z dziennikarzami.

Wyjaśniono, że od momentu uruchomienia tej usługi 25 proc. kont założono poza godzinami otwarcia oddziałów.

Bank wprowadził też nowy model dystrybucji terminali płatniczych dla przedsiębiorców. Mogą oni odebrać terminal w oddziale zaraz po podpisaniu umowy z bankiem. „Klient dostaje następnie SMS z kodem aktywacyjnym, który pozwala na aktywację urządzenia i rozpoczęcie akceptacji płatności za pomocą terminala” – przekazał bank. Do tej pory przedsiębiorca po podpisaniu umowy czekał kilka dni na wizytę serwisanta i instalację urządzenia.

Pekao wprowadziło również wypłaty zbliżeniowe w bankomatach za pomocą zainstalowanej w telefonie aplikacji PeoPay. „Dodatkowo użytkownicy bankowości mobilnej banku nie muszą już przepisywać kodu otrzymanego SMS-em, aby zatwierdzić transakcje w bankowości internetowej. Od teraz autoryzacja jest dokonywana bezpośrednio w aplikacji bankowości mobilnej” – przekazał bank.

– W ramach kanałów cyfrowych rośniemy kilkadziesiąt procent, a w aplikacji mobilnej to są wzrosty 50-60 proc. rok do roku. Będziemy jeszcze więcej inwestować w aplikację mobilną – zapowiedział Krupiński.

Zaznaczył jednocześnie, że wszystkie zmiany, jakie wprowadza bank – „nowości, innowacje i produkty – mają swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach”.

Uwaga na maile! Oszuści podszywają się pod skarbówkę i grożą kontrolą

Skarbówka ostrzega przed fałszywymi mailami o kontroli podatkowej. Adresaci są przekonani, że nadawcą jest Urząd Skarbowy. To nieprawda. Izba...

zobacz więcej

Prezes Krupiński mówił, że bank utrzymuje w tym roku silne trendy sprzedażowe i podtrzymuje cele ze strategii do 2020 roku. – Mieliśmy bardzo silne przyspieszenie w 2018 roku i utrzymujemy bardzo silne trendy w tym roku – wskazał. Dodał też, że Pekao „nie rozważa celów akwizycyjnych ani w Polsce, ani za granicą”.

W 2018 roku bank odnotował dwucyfrową dynamikę wzrostu dochodów w kluczowych produktach - m.in. w złotowych kredytach hipotecznych oraz pożyczkach konsumenckich.

W strategii do 2020 roku bank zakładał wzrost zysku netto do ponad 3 mld zł, osiągnięcie wskaźnika ROE na poziomie 14 proc. (12,5 proc. przy założeniu braku wzrostu stóp procentowych) i spadek wskaźnika kosztów do dochodów do poniżej 40 proc. Bank liczył, że koszty ryzyka nie będą wyższe niż około 50 pb.

Zysk netto grupy Pekao w 2018 r. wyniósł 2,29 mld zł. Wskaźnik ROE wynosi 10,2 proc., a koszty ryzyka spadły w 2018 roku o 2 pb do 38 pkt procentowych.

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. Obsługuje ponad 5 milionów klientów – m.in. co drugą polską firmę. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a jego akcje znajdują się w indeksie WIG20.

źródło:

Zobacz więcej