RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napisał o „piekle homoseksualistów”. Sportowiec wyrzucony z reprezentacji

Israel Folau (fot. REUTERS/Toby Melville)
Israel Folau (fot. REUTERS/Toby Melville)

Klub New South Wales Waratahs rozwiąże kontrakt z Israelem Folau, a australijska federacja rugby zapowiedziała usunięcie go z reprezentacji kraju. To konsekwencja opublikowania w sieci przez 30-letniego zawodnika homofobicznego mema.

Klepacka o działaniach i postulatach LGBT: Śmiejemy się, a trzeba z tym walczyć

„Mam dwójkę dzieci i jeżeli teraz słyszę, że w szkołach ma być specjalny pedagog zajmujący się problematyką LGBT, ogarnia mnie przerażenie. To jest...

zobacz więcej

Mem zamieszczony w mediach społecznościowych przez Folau głosił, że homoseksualne osoby pójdą do piekła, jeśli nie okażą skruchy.

– Wielokrotnie wcześniej wyjaśnialiśmy oficjalnie Israelowi przepis, zgodnie z którym wszelkie wpisy publikowane w mediach społecznościowych w jakikolwiek sposób są lekceważące wobec innych osób ze względu na ich orientację seksualną będą skutkowały działaniami dyscyplinarnymi. Wobec braku istotnych okoliczności łagodzących mamy zamiar wypowiedzieć umowę – zaznaczyła Raelene Castle, dyrektor wykonawcza zarówno Waratahs, jak i australijskiej federacji.

Folau, który w przeszłości grał w futbol australijski, jest wyznawcą chrześcijańskiego fundamentalizmu. Podobne wpisy publikował już w przeszłości, ale mimo to w lutym australijska federacja przedłużyła z nim umowę do 2022 r.

źródło:

Zobacz więcej