RAPORT

Kampania 2020

Najgrubsze dziecko świata schudło 106 kilogramów [WIDEO]

Chłopiec jako 10-latek ważył ok. 192 kg. (fot. YT/Barcroft TV)

13-latek, który uchodził za najgrubsze dziecko świata, zrzucił ponad połowę masy swojego ciała. Udało mu się zrzucić 106 kg. Teraz ma nadzieję, że przejdzie operację polegającą na usunięciu nadmiaru skóry.

Chłopiec odrabia lekcje na ulicy, bo w domu nie ma prądu. Wideo szybko stało się hitem

Film z 12-letnim peruwiańskim chłopcem, który odrabia lekcje na ulicy, obejrzały już miliony użytkowników z całego świata. Víctor Martín Angulo...

zobacz więcej

Arya Permana z Indonezji jako 10-latek ważył ok. 192 kg. Jego dieta składała się wtedy głównie z chińskich zupek z makaronem, napojów gazowanych i smażonego w głębokim tłuszczu kurczaka.

Chłopiec miał problemy z przejściem kilku metrów, nie mógł chodzić do szkoły; żeby się wykąpać, musiał wejść do zbiornika z wodą przed domem.

Rodzice przyznają, że rozpuścili syna. – Jeśli chciał zjeść lub wypić coś słodkiego, to po prostu mu to dawaliśmy. Jak chciał zupkę chińską z makaronem, to ją gotowaliśmy – powiedział ojciec chłopca cytowany przez „Daily Mail”.

Arya przeszedł operację zmniejszenia żołądka, stając się najmłodszą osobą na świecie, u której wykonano ten zabieg. Po operacji zmienił jadłospis i ilość spożywanego jedzenia, co nie było dla niego łatwe.

Chłopiec obecnie waży ok. 86 kg. Teraz jego głównym problemem są zwisające fałdy skóry. Potrzebna jest operacja, żeby je usunąć, którą ma przejść po szkolnych egzaminach.

– Mimo że ćwiczy, gra w piłkę i badmintona, a jego ciało jest już silne, skóra ciągle wisi i trzeba się jej pozbyć – powiedział ojciec chłopca.

źródło:
Zobacz więcej