Schetyna: Namawiam serdecznie Tuska, by nie był z boku

Lider PO oznajmił, że namawia Tuska, by zaangażował się we wsparcie Polski (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Namawiam przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, aby zaangażował się ze wsparciem dla tych, którzy walczą o podmiotową obecność Polski w Europie – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

CBA zatrzymało byłego senatora PO

Funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Krakowie zatrzymali płockiego biznesmena, który wcześniej pełnił funkcję senatora RP....

zobacz więcej

Pod koniec marca szef Platformy spotkał się z Tuskiem w Brukseli. Według doradcy Schetyny ds. międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło „przyszłości Polski i Europy”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i brexicie.

– Namawiam go (Tuska) serdecznie do tego, żeby nie był z boku, tylko żeby zaangażował się ze wsparciem dla tych, którzy walczą o podmiotową obecność Polski w Europie – oświadczył Schetyna w TVN24.

Dodał, że w jesiennych wyborach parlamentarnych „bierze pod uwagę wariant” kandydowania przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w Warszawie.

– Tradycją jest, że szef partii zawsze kandyduje w Warszawie – podkreślił Schetyna.

źródło:
Zobacz więcej