Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Działacze KOD rozpraszali uczniów piszących egzamin. Nauczyciele bili im brawo

Demonstracja odbyła się podczas egzaminu gimnazjalnego (fot. TT/Waldemar Kowal)

Skandaliczne sceny rozegrały się przed kilkoma gimnazjami w Gorzowie Wlkp. Gdy uczniowie pisali egzamin aktywiści KOD puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich i bili im brawo oraz dziękowali.

Nagranie przygotowane przez samych działaczy KOD-u opublikował na Twitterze Waldemar Kowal.

Na nagraniach słychać jak protestujący puszczają z głośników ryk świń i buczenie krów. Skandują też hasła: „Edukacja! Amatorzy!”, „Jesteśmy z wami, nauczyciele jesteśmy z wami!”, „Świnie, krowy do obory, nauczyciele do szkoły!”.

„Strajkujący linczowali psychicznie pedagogów, którzy zasiedli w komisjach”

„Strajkujący nauczyciele w wielu szkołach linczowali psychicznie pedagogów, którzy zasiedli w komisjach egzaminacyjnych” – napisała na Twitterze...

zobacz więcej

Ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w całym kraju rozpocznie w czwartek po godz. 9 pisanie egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, drugą część egzaminu gimnazjalnego. Czwartek będzie jednocześnie czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego również część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach.

Według ZNP we wtorek w strajku uczestniczyło 74,29 proc. szkół i przedszkoli. W środę – według związkowców – skala protestu była na tym samym poziomie. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej podawało w poniedziałek, że protestuje 48,5 proc. szkół i placówek.

źródło:
Zobacz więcej