RAPORT

Kampania 2020

Chłopiec odrabia lekcje na ulicy, bo w domu nie ma prądu. Wideo szybko stało się hitem

Chłopiec bardzo poważnie traktuje szkołę (fot. yt/Prensa Total)

Film z 12-letnim peruwiańskim chłopcem, który odrabia lekcje na ulicy, obejrzały już miliony użytkowników z całego świata. Víctor Martín Angulo Córdoba uczy się przy świetle ulicznej latarni, bo w jego rodzinnym w domu nie ma prądu.

Ubóstwo wśród dzieci w Polsce niższe niż w Niemczech czy Szwecji

W 2017 r. zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym było w Polsce 17,9 proc. dzieci; w porównaniu z danymi z zeszłego roku to spadek o 6...

zobacz więcej

Wszystko zaczęło się od filmu z kamer monitoringu, które do sieci wrzucił przedstawiciel policji z miasteczka Moche. Policjanci wypatrzyli chłopca podczas przeglądania nagrań z miejskiego monitoringu.

Początkowo uznali jego zachowanie za podejrzane, dopiero gdy obejrzeli materiał na zbliżeniu, okazało się, że dziecko odrabia lekcje przy świetle ulicznych lamp.

Funkcjonariuszy poruszył los chłopca. Film doczekał się ponad 5 mln wyświetleń, liczba ta ciągle rośnie.

Z rodziną chłopca skontaktowali się dziennikarze, którzy postanowili wyjaśnić, dlaczego uczy się na ulicy. Okazuje się, że 12-latek pochodzi z biednej rodziny, której nie stać na podłączenie w domu prądu.

– Pewnego wieczoru syn powiedział, że jak będzie dalej pracował przy świeczce, to oszaleje i poszedł na ulicę – powiedziała w wywiadzie dla Panamericana TV Rosa Angulo Córdoba.

Chłopiec bardzo poważnie traktuje szkołę, którą uważa za przepustkę do godnego życia. – Chciałbym pomóc mojej rodzinie wyjść z biedy. Chcę zostać policjantem – powiedział 12-latek.

Po nagłośnieniu sprawy w sieci do rodziny chłopca zgłosił się przedstawiciel ratusza Moche. Zadeklarował podłączenie elektryczności w domu i opłacanie rachunków za prąd.

źródło:
Zobacz więcej