RAPORT

Kampania 2020

Premier zrugany na targach. Hostessa go nie poznała

Premier Włoch Giuseppe Conte nie występuje nader często w mediach (fot. PAP/EPA/CROCCHIONI)

Premier Włoch Giuseppe Conte nie został rozpoznany przez jedną z hostess na trwającym w Mediolanie Salonie Meblowym. – Proszę tego nie dotykać – powiedziała po angielsku kobieta do szefa rządu, który dotknął znajdującą się na ekspozycji lampę.

Starsza pani pomyliła Angelę Merkel z żoną francuskiego prezydenta

– Pani jest panią Macron? – zapytała starsza kobieta Angeli Merkel po uroczystościach związanych z setną rocznicą zakończenia I wojny światowej....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na początku 58. edycji wielkich targach meblowych w stolicy Lombardii, odwiedzanych zawsze przez tysiące ludzi. Conte, który szefem rządu jest od niespełna roku, po raz pierwszy pojechał na inaugurację tej znanej na całym świecie imprezy branżowej.

Gdy chodził wśród pawilonów i stoisk oglądając meble i projekty aranżacji wnętrz, zainteresował się oryginalną instalacją-lampą. – Don't touch! – powiedziała do niego stanowczo kobieta z obsługi targów.

Kiedy wyjaśniono jej, że to premier Włoch, przyznała, że go nie rozpoznała. Jednocześnie podkreśliła, że otrzymała polecenie, by nie pozwalała zwiedzającym dotykać prezentowanych projektów. Niezręczna sytuacja wywołała rozbawienie u szefa rządu.

Media przypomniały przy okazji, że Giuseppe Conte odkąd został premierem, często ironizował z powodu nadmiernej obecności w mediach dwóch wicepremierów, liderów koalicji Matteo Salviniego i Luigiego Di Maio, w wyniku czego on pozostaje na uboczu i jest mało rozpoznawalny.


źródło:

Zobacz więcej