Kierowca karetki z Puszczykowa wybudzony ze śpiączki

W wypadku na przejeździe kolejowym zginął lekarz i ratownik medyczny (fot. PAP/Bartosz Jankowski)

Mężczyzna uczestniczący w wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie w Wielkopolsce został odłączony od respiratora. Jak podaje rzecznik szpitala, jego stan jest ciężki.

Pociąg uderzył w karetkę. Nie żyją dwie osoby

Pociąg Intercity uderzył w karetkę pogotowia na przejeździe kolejowym w Puszczykowie koło Poznania. Nie żyją dwie osoby z obsługi ambulansu,...

zobacz więcej

Podczas zderzenia karetki z pociągiem na przejeździe kolejowym w Puszczykowie zginał 30-letni lekarz i 42-letni ratownik medyczny. Kierowca karetki z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, przez kilka dni był w stanie śpiączki, przeszedł operację, jego stan nadal jest w ciężki.

Sekcja zwłok ofiar wypadku wykazała, że śmierć obu mężczyzn nastąpiła wskutek urazów wielonarządowych.

– Pacjent jest nadal w stanie ciężkim. Został odłączony od respiratora, oddycha samodzielnie. Nie jest już w stanie śpiączki farmakologicznej, nadal jednak jest pod wpływem środków nasennych. Tym samym nie jest zdolny do pełnienia czynności prawnych – poinformowała Marzena Rutkowska-Kalisz ze szpitala.

Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła Prokuratora Rejonowa Poznań–Wilda. Postępowanie prowadzone jest w kierunku spowodowania wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby oraz spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

źródło:
Zobacz więcej