RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Orlen wspiera kreatywność w biznesie

Partnerem tegorocznej edycji jest m.in. PKN ORLEN (fot. portal tvp.info)

Ruszyły zgłoszenia do 9. edycji rankingu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie”. Jest to coroczne zestawienie przedstawicieli firm i startupów, których działania charakteryzuje innowacja oraz kreatywność – nie tylko jeśli chodzi o produkt bądź usługę, ale również sposób ich promocji. Ranking organizowany jest przez serwis Brief.pl, a partnerami są między innymi PKN ORLEN, Millennium Leasing, Lotte Wedel, EY Polska, Oknoplast, Bolt.

Orlen Paliwa i PKP Cargo podpisały list intencyjny o współpracy

Władze spółek Orlen Paliwa i PKP Cargo podpisały list intencyjny o współpracy. W jej ramach Orlen stworzy stacjonarne i mobilne punkty tankowania...

zobacz więcej

Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja na stronie kreatywni.brief.pl. Ich weryfikacją i oceną zajmie się kapituła składająca się z doświadczonych managerów, specjalistów od reklamy oraz komunikacji. W jej skład wchodzą również zwycięzcy poprzednich edycji rankingu.

Wyniki zostaną ogłoszone 13 czerwca podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w Warszawie.

– Duża część kreatywnych pomysłów powstaje nie w wielkich korporacjach, ale w małych firmach, prowadzonych przez pionierów nowych technologii i modeli biznesowych – Marcin Balicki, Prezes Millennium Leasing. Inicjatywy takie jak „Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” pozwalają skojarzyć tych „kreatywnych” z firmami o ugruntowanej pozycji na rynku, które potrzebują nowych, świeżych pomysłów, a to w konsekwencji przekłada się na korzyści dla obu stron. Dla korporacji – to szansa na szybsze budowanie innowacyjnego biznesu.

Dla mniejszego partnera z kolei - szybsze wdrożenie, z wykorzystaniem zaplecza kapitałowego, organizacyjnego i skali działania korporacji. Innowacje kojarzą nam się z technologią, bliskie jednak jest mi stwierdzenie, że kreatywność w biznesie opiera się na obserwowaniu, a następnie rozwiązywaniu starych problemów w zupełnie nowy sposób. Umiejętność wyszukiwania odpowiednich partnerów staje się w korporacjach równie ważnym procesem jak wewnętrzne badania i rozwój, o czym powinny pamiętać wszystkie przedsiębiorstwa, nawet te, które mają przekonanie o swojej kreatywności.

Laureatami poprzednich edycji byli między innymi Michał Sadowski (Brand24), Michał Borkowski (Brainly), Barbara Sołtysińska (indaHash), Stefan Batory (Itaxi, Booksy) i wielu innych.

– Zostanie laureatem „Rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” rozszerzyło też bardzo mocno moją sieć kontaktów – mówi Michał Sadowski, Brand24. Poznałem masę bardzo inspirujących ludzi, którzy mają podobne wyzwania, podobne problemy. Ludzi, z którymi mogę wymieniać się bezcenną wiedzą na temat prowadzenia biznesu, która jest bardzo trudno dostępna.

Premier Morawiecki: Możejki to żywy pomnik Lecha Kaczyńskiego

zobacz więcej

W skład tegorocznej kapituły wchodzą: Anna Ziobroń (PKN ORLEN), Maciej Herman (Lotte Wedel), Agnieszka Szlaska (Clear Channel), Aleks Kartsel (Bolt), Krzysztof Witkowski (EY Polska), Marcin Balicki (Millennium Leasing), Maksymilian Marcinkowski (Workin’ Senatorska), Andrzej Matuszyński (Grupa Eurozet), Kamil Kozłowski (dFusion), Paweł Patkowski (Orange), Jakub Domalik-Plakwicz (DLA PIPER), Piotr Kempa (De Lord), Dariusz Żuk (Business Link Poland), Piotr Bartecki (Safe Idea), Katarzyna Wierzbowska (Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet), Sebastian Hejnowski (MSL), Maciej Lendzion (Endorfina Events), Robert Bednarski (Facebook), Mikołaj Placek (Oknoplast), Eliza Kruczkowska (Polski Fundusz Rozwoju) oraz laureaci pierwszych miejsc poprzednich edycji rankingu.

Partnerami tegorocznej edycji są: PKN ORLEN, Millennium Leasing, Lotte Wedel, EY Polska, Oknoplast, Bolt, Endorfina Events, Workin’ Senatorska, Safe Idea, dFusion, Fundacja Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, ExplainVisually.co, Kalicińscy.com, Chillizet, Clear Channel, Korpo Voice.

źródło:
Zobacz więcej