RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wyrwali bankomaty traktorem, wpadli na gorącym uczynku

Najnowsze

Popularne

Przy pomocy traktora dokonali trzech prób wyrwania bankomatów w Bolesławcu i okolicach. Udało im się tylko raz, ale i tak skok przyniósł im pół miliona złotych. „Traktorzyści”, jak ich ochrzcili policjanci, wpadli, kiedy to po w czasie ostatniej akcji jeden z rabusiów usiłował uciec traktorem przed funkcjonariuszami. Przy okazji okazało się, że jeden z nich produkuje w domu metamfetaminę.

Kradli bankomat przy użyciu traktora. Są zarzuty

Kradzież, włamanie, ucieczka z miejsca zdarzenia, a także posiadanie narkotyków i broni – takie zarzuty usłyszał Grzegorz G., jeden z mężczyzn,...

zobacz więcej

Trzech przestępców z Bolesławca postanowiło się szybko wzbogacić, zabierając się za okradanie bankomatów. Pierwszy raz uderzyli 1 grudnia 2018 r. o godz. 2 w nocy. Wjechali samochodem w szklane, rozsuwane drzwi jednego a marketów. Auto zatrzymało się w przedsionku, w którym stał bankomat. Ale płachty szkła, szereg wózków sklepowych i nagłe pojawienie się ochrony skutecznie przepłoszyło rabusiów.

Niespełna dwa tygodnie później rabusie byli już sprytniejsi. Tym razem użyli traktora. Podjechali do bankomatu w Nowogrodźcu, obwiązali go pasem, który podczepili do traktora. Wyrwali maszynę z podłoża i przesieli ją do swojego busa. W bankomacie było ponad pół miliona złotych.

Pieniędzy wystarczyło przestępcom do 11 marca. Tego dnia 39-leni Marcin G. podjechał traktorem pod bankomat w Bolesławcu i próbował go wyrwać z podłoża. Jednak jeden z pasów się zerwał, a bankomat został zbyt słabo uszkodzony, więc rabuś próbował uciec.

Pościg za traktorem nie trwał zbyt długo. Marcin G. został zatrzymany. Potem ujęto jego dwóch kompanów, w tym 30-letniego Krzysztofa M.; w jego domu znaleziono minilaboratorium, w którym produkował metamfetaminę. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów gotowego narkotyku.

Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Za rabowanie bankomatów grozi do 10 lat więzienia, a za produkcję narkotyków – do 15 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej