Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Poznaliśmy nazwisko Wójta Roku 2018. Gala w siedzibie TVP

Wójtem Roku został pan Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza (woj. podkarpackie). Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia na rzecz lokalnej społeczności. Statuetkę wręczył prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Premier: Cios w polską wieś, jest ciosem w polskie miasta, ciosem w Polskę

PiS chce równości krajów członkowskich UE i chce też równości między polską wsią i polskim miastem; cios w polską wieś, jest ciosem w polskie...

zobacz więcej

Konkurs na Wójta Roku organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych oraz Telewizję Polską. Od osiemnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk samorządowych oraz widzów TVP.

Celem plebiscytu jest wyłonienie wójta, który w minionym roku mógł poszczycić się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.

Kapituła konkursu Wójt Roku 2018 wyłoniła już dziesięciu finalistów. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz lokalnej społeczności.

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczysta Gala Wójta Roku 2018 odbyła się w sobotę 6 kwietnia, w siedzibie Telewizji Polskiej.

„Złota podkowa” dla Wójta Roku (fot. TVP)

źródło:
Zobacz więcej