RAPORT

Kampania 2020

Portugalski artysta, zwycięzca Eurowizji rozpoczął tour po Polsce. Rozmawialiśmy z nim...

O swoich marzeniach, o tym czego żałuje w życiu, co go inspiruje do tworzenia swoich piosenek i z czym kojarzy mu się Polska opowiedział Salvador Sobral w rozmowie z portalem tvp.info i „Teleexpressem na deser”. Do obejrzenia wywiadu zapraszamy w niedzielę na portal tvp.info o godz. 17:00. Pół godziny później wywiad zostanie wyświetlony na antenie TVP Info.

Salvador Sobral niebawem zagra w Polsce

Piosenkarz Salvador Sobral już niebawem zagra w Polsce. Zwycięzca Eurowizji 2017 zagra w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Dziś odbyła...

zobacz więcej

Salvador Sobral w 2017 roku podbił serca całej Europy wykonując liryczną balladę „Amar Pelos Dois” podczas 62. konkursu Eurowizji. Zdobył najwyższą ilość punktów w dotychczasowej historii całego festiwalu, jednocześnie zapewniając po raz pierwszy zwycięstwo Portugalii.

Artysta rozpoczął trasę koncertową po Europie, która nie omija Polski. Pierwszy z koncertów odbył się już w Krakowie, kolejny – w Katowicach. W planie są jeszcze dwa koncerty: we Wrocławiu i Warszawie. Sobral zaprezentuje utwory ze swojej pierwszej płyty – „Excuse me” oraz piosenki z najnowszego albumu „Paris, Lisboa”.

Wraz z najlepszymi portugalskimi muzykami Salvador zabierze słuchaczy w muzyczną podróż rozpoczynając od jazzowego feelingu, poprzez wpływy bossa-novy, aż do melodyjnych dźwięków Ameryki Łacińskiej. A to wszystko połączone będzie zniewalającą barwą jego głosu.

Najnowszy album „Paris, Lisboa”

Album „Paris, Lisboa” jest swoistym hołdem dla kultowego filmu Wima Wendersa „Paris, Texas”. Zdjęcie na okładkę wydawnictwa wykonała Ana Paganini. Oddaje ono uczucie bycia w ciągłej podróży między dwoma miastami. Te miasta to oczywiście Lizbona oraz Paryż...

Na albumie znalazło się 12 piosenek, zaśpiewanych w czterech językach: portugalskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim. Wśród utworów są dwa duety – z António Zambujo w „Mano a Mano” oraz z Luisą Sobral, siostrą piosenkarza, w „Prometo Nao Prometer”.

Terminarz wszystkich koncertów w Polsce:

 • 4 kwietnia 2019 – Kraków (Klub Studio)
 • 6 kwietnia 2019 – Katowice (NOSPR)
 • 7 kwietnia 2019 – Wrocław (Narodowe Forum Muzyki)
 • 8 kwietnia 2019 – Warszawa (Teatr Palladium)

  Zwycięzca tegorocznej Eurowizji Salvador Sobral już po przeszczepie serca

  9 grudnia zwycięzca tegorocznej Eurowizji przeszedł transplantację serca, bez której nie miał szansy przeżyć. Wiadomo, że transplantacja przebiegła...

  zobacz więcej

  Polityczny akcent na koncercie Eurowizji

  Na konferencji prasowej dla zwycięzców pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji (maj 2017 r.), Sobral pojawił się w czarnej bluzie z napisem „S.O.S. Refugees” (S.O.S. Uchodźcy). Jak podkreślił, chciał w ten sposób zachęcić władze Włoch, Grecji i Turcji do przyjęcia uchodźców na teren swojego kraju.

  Po spotkaniu z dziennikarzami otrzymał od Europejskiej Unii Nadawców (EBU), organizatora konkursu, oficjalny zakaz wkładania tej bluzy, ponieważ przesłanie zostało odebrane przez organizację jako „wiadomość polityczna”, co jest niezgodne z regulaminem konkursu.

  Zmagania z chorobą serca

  Piosenkarz urodził się w Lizbonie, ale w dzieciństwie mieszkał w Stanach Zjednoczonych i w Barcelonie. Pochodzi z rodziny dawnej arystokracji portugalskiej. Karierę zaczynał od udziału w trzeciej edycji programu „Idolos”, portugalskiej mutacji programu „Pop Idol”. Ostatecznie zakwalifikował się do finałowej piętnastki i zajął siódme miejsce.

  W 2016 r. wydał debiutancki album studyjny „Excuse Me”. Krążek dotarł do 10. miejsca listy sprzedaży.

  W marcu 2017 r. portugalski dziennik „Flash” ujawnił, że Sobral zmaga się z niewydolnością serca. Z tego powodu muzyk nie mógł uczestniczyć w próbach do występu w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie.

  Pod koniec sierpnia 2017 r. ogłosił, że z powodów zdrowotnych musi zawiesić działalność artystyczną. 21 września trafił do szpitala Sant Cruz w Carnaxide, gdzie 8 grudnia przeszedł operację transplantacji serca.

  źródło:
 • Zobacz więcej