Pelé w szpitalu. Legendarny piłkarz poinformował, jak się czuje

W ostatnich latach brazylijski sportowiec często ma kłopoty ze zdrowiem (fot. REUTERS/Gonzalo Fuentes)

Były legendarny piłkarz Pelé, który przebywa w szpitalu na przedmieściach Paryża w związku z infekcją dróg moczowych, poinformował, że czuje się o wiele lepiej. 78-letni Brazylijczyk podziękował za wyrazy wsparcia.

Pelé trafił do szpitala trzy dni wcześniej, zmagał się wówczas z wysoką gorączką, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Hospitalizacja 78-letniego Brazylijczyka traktowana była jako środek ostrożności.

„Dziękuję wam za całą waszą miłość! Antybiotyki działają, a wyniki wszystkich badań są dobre. Czuję się o wiele lepiej. Myślę, że ponownie jestem gotowy do gry!” - napisał piłkarz na Twitterze.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy opuści szpital.

Brazylijczyk przybył do stolicy Francji w związku z umowami sponsorskimi. Zanim trafił do szpitala, spotkał się m.in. z napastnikiem reprezentacji Francji i Paris Saint-Germain Kylianem Mbappe. W ostatnich latach Pele – jedyny piłkarz w historii, który wywalczył trzy złote medale mistrzostw świata (1958, 1962, 1970) – często trafiał do szpitali ze względu na problemy z nerką i prostatą, a ponadto przeszedł operację biodra.

źródło:
Zobacz więcej