RAPORT

Kampania 2020

Domniemany nożownik z zarzutami. Sklepy wstrzymują sprzedaż noży kuchennych

Londyńczycy wciąż są pod wrażeniem napaści nożownika (fot. Jack Taylor/Getty Images)

Zarzut pięciokrotnego usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna podejrzany o dokonanie w zeszłym tygodniu w Londynie serii napadów z nożem w ręku. Jedna z ofiar, kobieta, jest sparaliżowana, w ciężkim stanie. Dwie inne – w stanie stabilnym. Londyńczycy wciąż są pod wrażeniem tych napaści. Kolejna sieć supermarketów ogłosiła wstrzymanie sprzedaży pojedynczych noży kuchennych.

Nożownik atakuje samotne osoby. Uderza w plecy. Na ulice wysłano dodatkowe patrole

Cztery osoby zostały ranione nożem w plecy w weekend, w północnej części Londynu. Policja poszukuje sprawcy, który – jak się przypuszcza – ma...

zobacz więcej

Oskarżony to 29-letni Jason Kakaire. Pierwszych czterech ataków miał dokonać tydzień temu w sobotę. Piąta ofiara z ranami kłutymi została znaleziona we wtorek rano. Dzień wcześniej premier Theresa May zwołała w trybie pilnym spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w stolicy.

W ubiegłym roku w Anglii i Walii dokonano 285 napaści z nożem w ręku. To rekordowa liczba od 70 lat. Co najmniej 48 osób zginęło od ran kłutych od początku tego roku.

Dzisiaj kolejna sieć działających w Wielkiej Brytanii supermarketów ogłosiła, że wstrzymuje sprzedaż pojedynczych noży kuchennych.źródło:
Zobacz więcej