RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek ciężarówki z piwem. Szybko rozszabrowali ją spragnieni mieszkańcy [WIDEO]

Policja nie udaremniła kradzieży (fot. TT/Noticias En La Mira)

Wypadek ciężarówki stał się dla mieszkańców miasta Santa Cruz w meksykańskim stanie Campeche okazją do świętowania. Przyczepa była bowiem wyładowana piwem.

Piwo zalało trasę S7. Zderzenie ciężarówek

Wypadek na trasie S7 w kierunku Warszawy. Kierowca ciężarówki nie zauważył tira stojącego na poboczu i z impetem w niego uderzył. Tir był...

zobacz więcej

Do wypadku doszło na autostradzie łączącej stolicę stanu Campeche, miasto o tej samej nazwie, z Meridą. Na miejsce szybko zbiegło się około stu osób. Jak relacjonują media, mniej interesowało ich niesienie pomocy kierowcy, a bardziej przejęcie cennego ładunku.

Niektórzy nie czekali na zaspokojenie pragnienia do wieczornej biesiady i raczyli się piwem na poboczu drogi.

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, odgrodzili teren, ale nie powstrzymali mieszkańców przez szabrownictwem. Co ciekawe, rozkradziono nie tylko piwo, ale także… opony ciężarówki.

Jeden z mieszkańców opowiadał reporterom, że kradzież piwa nie jest niczym złym i strata nie dotknie browaru, gdyż transport i tak był ubezpieczony.To już drugi wypadek ciężarówki przewożącej piwo w Meksyku w ostatnich dwóch dniach. Wcześniej doszło do podobnego incydentu na autostradzie łączącej miasta Zacatecas i Aguascalientes. Również tam na miejsce szybko pofatygowali się mieszkańcy z wózkami, łącznie z seniorami i dziećmi, i splądrowali naczepę.


źródło:
Zobacz więcej