RAPORT

Kampania 2020

Znaleźli zwycięski los wart fortunę. Za kilka dni straciłby ważność

Para zamierza oddać większość pieniędzy wnukom (fot. TT/Patrice Lavoie)

Milion dolarów kanadyjskich, czyli około 750 tys. dolarów, wygrała na loterii para z Montrealu. Niewiele zabrakło, a nie dostaliby nic, gdyż kupon – schowany przez kilkanaście miesięcy w książce – straciłby ważność.

Wygrał 273 mln dolarów, ale żona do niego nie wróci

Amerykanka Eileen Murray nie planuje powrotu do swojego byłego męża Mike’a Weirsky’ego, który wygrał 273 mln dolarów w loterii Mega Millions. Jak...

zobacz więcej

Nicole Pedneault i Roger Larocque kupili kupon loterii Loto-Québec w zeszłoroczne walentynki, zamiast kwiatów czy czekoladek. Los schowali do książki i szybko o nim zapomnieli.

Lokalne media wskazują, że w ubiegły weekend kobieta zdecydowała się rozpakować rzeczy, które przywiozła z podróży do Japonii. Zrobiła to na prośbę wnuka, które chciał obejrzeć pamiątki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pedneault zauważyła, że z jednej z książek coś wystaje.

Rychło w czas

– Pierwsze, co zrobiłam, to sprawdziłam na stronie internetowej totalizatora, jaki jest termin ważności losu – przyznaje.

Los przyniósł parze wygraną w wysokości miliona dolarów kanadyjskich, czyli niemal 750 tys. dolarów amerykańskich. Pieniądze odebrali w środę. Gdyby zgłosili się dwa dni później, nie zobaczyliby centa, gdyż ważność kuponu wygasała 5 kwietnia.

– Gdyby wnuk mnie nie ponaglił, nie znalazłabym kuponu na czas – przyznaje Pedneault, która chce oddać większość pieniędzy wnukom, ale nie wyklucza też kupna nowego samochodu.


źródło:
Zobacz więcej