RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jagger już po operacji serca. Za kilka dni powinien opuścić szpital

75-letni Mick Jagger odpoczywa po operacji (fot. PAP/EPA/ANDREU DALMAU)

Lider The Rolling Stones Mick Jagger został poddany operacji wymiany jednej z zastawek serca – powiedziało źródło magazynowi „Billboard”. Obecnie 75-letni artysta odpoczywa po zabiegu i w ciągu kilku dni powinien opuścić szpital w Nowym Jorku.

Mick Jagger przejdzie operację serca

Słynny wokalista zespołu Rolling Stones, 75-letni Mick Jagger, w tym tygodniu podda się operacji serca – poinformowała Agencja Reutera, powołując...

zobacz więcej

Źródło przekazało, że Jagger jest „w świetnym zdrowiu”. Przezcewnikowe wszczepienie zastawki aortalnej, które przeprowadzono przez tętnicę udową, to mniej inwazyjny zabieg, który sprawił, że nie potrzeba było przeprowadzać poważniejszej operacji.

Lekarze obecnie monitorują stan pacjenta i dbają, by nie doszło do żadnych komplikacji, takich jak nadmierne krwawienie. Jagger powinien opuścić szpital w ciągu najbliższych czterech, pięciu dni.

W niedzielę The Rolling Stones ogłosili, że przenoszą na inny termin trasę koncertową North American No Filter ze względu na stan swojego wokalisty. Początkowo tournée miało rozpocząć się w kwietniu, ale grupa ruszy w trasę najwcześniej w lipcu.


źródło:
Zobacz więcej