Złote żniwa dla agentów. Kluby Premier League z rekordowymi prowizjami

Najwięcej na prowizje dla agentów wydał Liverpool (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

Aż 261 mln funtów wydały kluby piłkarskiej Premier League na prowizje dla agentów piłkarskich w ostatnich dwóch okienkach transferowych. Rekord oznacza też wzrost tego typu wydatków aż o 25 proc. w stosunku rok do roku.

Trzęsienie ziemi w Lechu Poznań. Adam Nawałka stracił posadę trenera

Adam Nawałka odchodzi z Lecha Poznań – podała strona klubu. Jego obowiązki ma przejąć Dariusz Żuraw, który do tej pory prowadził trzecioligowe...

zobacz więcej

Liderem finansowej klasyfikacji jest Liverpool, który wydał blisko 44 mln funtów, po tym jak pozyskał od 1 lutego 2018 do 31 stycznia tego roku takich piłkarzy jak: bramkarz reprezentacji Brazylii Alisson Becker, Fabinho, reprezentant Gwinei Naby Keita i szwajcarski napastnik Xherdan Shaqiri.

Na drugim miejscu uplasowała się Chelsea Londyn – 26,8 mln funtów, a następnie obydwa kluby z Manchesteru – City (24, 1 mln) i United (20,8 mln).

W sumie, biorąc pod uwagę także niższe ligi, kluby angielskie na prowizje dla agentów wydały w ostatnich 12 miesiącach aż 318 mln funtów (371 mln euro).

Dane te zostały opublikowane na kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem klubów ekstraklasy, które ma dotyczyć... sposobów zmniejszenia kosztów związanych z pośrednikami na transferowym rynku.

źródło:

Zobacz więcej