RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Po rozwodzie żona Jeffa Bezosa będzie trzecią najbogatszą kobietą świata

Para postanowiła się rozstać po 25 latach małżeństwa (fot. Dia Dipasupil/Getty Images)

Jeff Bezos, założyciel platformy internetowej Amazon i najbogatszy człowiek świata, ogłosił, że przekaże około 4 proc. akcji firmy swojej żonie MacKenzie. Stanie się to najprawdopodobniej do początku lipca. Małżeństwo jest w trakcie finalizowania rozwodu.

Miniony rok niekorzystny dla miliarderów. Kurczy się grono krezusów na GPW

Lista inwestorów z akcjami wartymi ponad 1 mld zł skurczyła się z 22 do 15. Majątki połowy z nich zmalały, ale lider rankingu „PB” trzyma się mocno...

zobacz więcej

Akcje te są warte ponad 35 mld dolarów. To uczyniłoby MacKenzie trzecią najbogatszą kobietą na świecie.

Według Forbesa jego majątek wynosił 112 mld dolarów. W zestawieniu wyprzedza zajmujących drugie i trzecie miejsca Billa Gatesa i Warrena Buffetta, których majątek wyceniany jest odpowiednio na 90 i 84 mld dolarów.

„W całej naszej wspólnej pracy umiejętności MacKenzie były w pełni widoczne. Była niezwykłą partnerką, sojuszniczką i matką ” – napisał Jeff Bezos w oświadczeniu na swoim koncie na Twitterze.

Z pisarką MacKenzie Tuttle przyszły miliarder poznał się w 1992 r., gdy pracował w nowojorskiej firmie inwestycyjnej D. E. Shaw & Co. Pobrali się rok później. Małżeństwo ma czworo dzieci – trzech synów i córkę adoptowaną z Chin.

Para postanowiła się rozstać po 25 latach małżeństwa.

źródło:
Zobacz więcej