RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dezubekizacja: Wojtunik obiecuje walczyć w PE o „upokorzonych profesjonalistów”

Były szef CBA wystosowal list do Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP (fot.  arch. PAP/Marcin Obara)
Były szef CBA wystosowal list do Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

„Paweł Wojtunik startuje z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego i publikuje list kierowany nie tylko do policjantów i ludzi służb, ale także do esbeków i ubeków oraz innych funkcjonariuszy komunistycznego aparatu represji” – pisze portal wPolityce.pl. To komentarz do listu, jaki były szef CBA wystosował do Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

News portalu tvp.info: były szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał zarzuty

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik usłyszał zarzut utrudniania postępowania karnego i przekroczenia uprawnień. Grozi mu do...

zobacz więcej

„Wielu z was zostało celowo upokorzonych, pozbawionych nie tylko środków do życia, ale obdartych z godności i dumy zawodowej poprzez stygmat ustawy »represyjnej«. Wy wywiązaliście się z roty ślubowania, niestety obecne władze nie wywiązały się z obowiązki opieki nad Wami i Waszymi Rodzinami… Na domiar złego musicie przechodzić przez poniżające procedury odwoławcze by poddać Wasz profesjonalizm ocenie jakiegoś politykiera i…usłyszeć kolejne inwektywy (…). Dlatego też podjąłem decyzję o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.(…). Mam taki obowiązek wobec Was „w imię zasad”…- napisał Wojtunik.

Tzw. ustawa dezubekizacyjna obniżyła od 1 października 2017 r. emerytury i renty za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.”. Emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS: emerytura – 2,1 tys. zł (brutto), renta – 1,5 tys., renta rodzinna – 1,7 tys. zł.źródło:
Zobacz więcej