„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. MSWiA ostrzega młodych ludzi w nowej kampanii [WIDEO]

MSWiA przestrzega młodych ludzi przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy (fot. Materiały prasowe)

Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to hasło kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w której resort przestrzega młodych ludzi przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Zabójczy narkotyk dotarł do Polski. Zobacz „Alarm!” w TVP1

Do Polski dotarł zabójczy narkotyk potocznie nazywany „Flakka Zombie”. Pod koniec czerwca w Świnoujściu zmarł młody mężczyzna, który, zdaniem...

zobacz więcej

Autorzy zwracają uwagę, jak poważne zagrożenie dla życia i zdrowia stanowi zażywanie substancji psychoaktywnych. „Narkotyki i dopalacze zabijają. Zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami. To więcej niż jest polskich youtuberów. Dragi mogą powodować depresję, zmiany skórne, wymioty, duszności, drgawki, zatrzymanie serca i bolesną śmierć – także w trakcie snu. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – zwracają uwagę twórcy kampanii.

MSWiA w ramach kampanii zorganizowało ponadto konkurs na mem internetowy i animację w formacie GIF. Prace mają dotyczyć zapobiegania oraz przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Szczegółowe informacje o konkursie są na stronie internetowej www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl.

W ramach kampanii resort zwrócił się do policji oraz wszystkich wojewodów o współpracę i podejmowanie działań w ramach kampanii, które mają polegać na organizacji spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. MSWiA działania akcji przeciw narkotykom i dopalaczom zaplanowało do końca 2019 roku. Są one realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

źródło:

Zobacz więcej