RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Emerytowany pilot Concorde’a zabił żonę i popełnił samobójstwo

Policja wszczęła dochodzenie ws. morderstwa, ale zapewnia, że okolicznym mieszkańcom nic nie grozi (fot. TT/Mirror Breaking News‏)

W domu we wsi Bucklebury w angielskim hrabstwie Berkshire odkryto ciała pary staruszków. Wstępnie ustalono, że Tony Meadows, były pilot samolotów typu Concorde, zabił swoją żonę Paulę, a następnie popełnił samobójstwo.

Zabił swoją żonę w czasie mszy. Później popełnił samobójstwo

Mężczyzna zabił swoją żonę w czasie mszy św. w Catarman na filipińskiej wyspie Camiguin. Do zdarzenia doszło 6 stycznia w kościele św. Rocha.

zobacz więcej

Meadows był członkiem załogi Concorde’a, który odbył pierwszy komercyjny lot z londyńskiego lotniska Heathrow do Nowego Jorku w 1977 roku.

Policja została wezwana na farmę przy Pot Kiln Lane we wtorek o godz. 19.35 czasu lokalnego. Wszczęto dochodzenie w sprawie morderstwa, ale wskazano, że nie poszukuje nikogo w związku ze śmiercią 80-latków.

Insp. Andy Howard przyznał, że doszło do „tragicznego incydentu”, ale – podkreślił – nie do zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. – Zdajemy sobie sprawę, że Bucklebury to mała osada i to zdarzenie będzie miało duży wpływ ma życie tych ludzi – stwierdził detektyw.

Przyjaciółka staruszków powiedziała BBC, że małżeństwo mieszkało na tej farmie od 35 lat. Dodała, że rozmawiała w środę z jednym z trójki ich „zdruzgotanych” dzieci. – Nie potrafią tego zrozumieć – opowiadała.

– Paula miała demencję, więc ostatnio nie było z nią najlepiej, ale Tony opiekował się nią bardzo dobrze. Zabierał ją na spacery. Był bardzo opiekuńczy, bardzo przyjacielski – wskazała.

W Bucklebury mieści się dom rodziny Middletonów, z której pochodzi księżna Katarzyna, żona księcia Wilhelma, wnuka królowej Elżbiety II, drugiego w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

źródło:
Zobacz więcej