RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes PiS spotkał się z przedstawicielami włoskiej partii Fratelli d'Italia

W środowym spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej, poza prezesem PiS, wzięli udział m.in. europoseł Ryszard Legutko oraz z ramienia Fratelli d'Italia szefowa partii Giorgia Meloni (fot. TT/Prawo i Sprawiedliwość)
W środowym spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej, poza prezesem PiS, wzięli udział m.in. europoseł Ryszard Legutko oraz z ramienia Fratelli d'Italia szefowa partii Giorgia Meloni (fot. TT/Prawo i Sprawiedliwość)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w siedzibie partii z przedstawicielami włoskiego ugrupowania Fratelli d'Italia. Rozmowa dotyczyła m.in. możliwych sojuszy po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kolejny włoski polityk zapowiada rozmowy z prezesem PiS w Warszawie

Liderka prawicowej parlamentarnej partii Bracia Włoch (Fratelli d'Italia) Giorgia Meloni ogłosiła, że w przyszłym tygodniu jedzie do Polski na...

zobacz więcej

Europosłowie PiS i europosłowie Fratelli d'Italia są członkami frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

W spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej poza prezesem PiS wzięli udział szefowa Fratelli d'Italia Giorgia Meloni i europoseł Ryszard Legutko.

– Rozmowa dotyczyła głównie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego i potencjalnej możliwości współpracy po wyborach – powiedziało źródło zbliżone do kierownictwa partii.

– Przedstawiciele Fratelli d'Italia liczą, że mimo niekorzystnych dla nich sondaży ich partii uda się wejść do PE, stąd rozmawiano o potencjalnej współpracy w następnej kadencji PE – podaje źródło.

Według informacji źródła, rozmowa dotyczyła także obecnej sytuacji politycznej w Europie, reformy Unii Europejskiej oraz współpracy między obiema partiami.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów powstała w 2009 r. W tej kadencji PE liczy 76 posłów z 15 państw członkowskich i jest trzecią siłą w europarlamencie. Wśród 76 europosłów aż 19 liczy reprezentacja brytyjska, której zabraknie prawdopodobnie w wyniku brexitu. Z pozostałych państw członkowskich swoich przedstawicieli w EKR mają m.in. Polacy, Włosi, Niemcy, Belgowie, Bułgarzy, Irlandczycy i Szwedzi.

źródło:

Zobacz więcej