RAPORT

Kampania 2020

„Twoja żona to ręcznik”. Rasistowski atak gwiazdy MMA

Conor McGregor znów się nie popisał (fot. TT/TheNotoriousMMA)

Conor McGregor już nie jest najlepszym, ale wciąż z pewnością najbardziej kontrowersyjnym zawodnikiem w mieszanych sztukach walki (MMA). Irlandczyk, chcąc podgrzać atmosferę przed ewentualnym rewanżem z Chabibem Nurmagomiedowem, opublikował na Twitterze wpis, który można uznać za rasistowski.

Gwiazdor MMA znów popadł w konflikt z prawem. Odpowie za rozbój i wandalizm

Gorący temperament Conora McGregora znów dał o sobie znać. Zawodnicy mieszanych sztuk walki i gwiazdor federacji UFC zostali aresztowani w Miami....

zobacz więcej

Wojna między zawodnikami rozpoczęła się w październiku. Rosjanin Nurmagomiedow pokonał wówczas na gali UFC McGregora przez duszenie zza pleców i odebrał mu pas mistrza w wadze lekkiej tej najbardziej prestiżowej federacji MMA.

Jeszcze przed walką nie brakowało spięć i skandali, Irlandczyk zaatakował autobus z Nurmagomiedowem na pokładzie, obrażenia odniosło wówczas dwóch innych zawodników. McGregor został skazany na prace społeczne.

Po porażce gwiazdor przebąkiwał o możliwości zakończenia kariery. „W dżungli może panować tylko jeden król. Tylko jeden” – napisał Nurmagomiedow w mediach społecznościowych. Ostatnio ocenił, że Irlandczyk jeszcze wróci.

– Zależy mu na tym, żeby wszyscy o nim mówili. Pewnie nie porozumiał się z UFC co do następnej walki. Chce im pokazać, co się stanie, jeśli odejdzie. Zachowuje się jak zazdrosna żona. Grozi, że odejdzie, ale zawsze wraca – przekonywał „Orzeł” z Dagestanu.

Słowa o „zazdrosnej żonie” podziałały na Irlandczyka jak czerwona płachta na byka. „Nie bój się rewanżu, uciekający szczurku. I tak zrobisz to, co ci każą. Tak, jak zawsze to robisz” – zaczepił swojego oponenta. Opublikował również zdjęcie z wesela Nurmagomiedowa, na którym jego małżonka nosiła tradycyjny dagestański strój zakrywający twarz. „Koleś, twoja żona to ręcznik”.

W mediach społecznościowych zawrzało. Pojawiły się oskarżenia o rasizm i islamofobię. McGregor szybko skasował niefortunny wpis z Twittera, ale nie wziął pod uwagę, że takie rzeczy nie znikają z sieci.

W marcu Irlandczyk został aresztowany za zniszczenie telefonu kibica; podobnie innego fana potraktował w 2017 r.

źródło:
Zobacz więcej