RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pociąg uderzył w karetkę. Nie żyją dwie osoby

Pociąg Intercity uderzył w karetkę pogotowia na przejeździe kolejowym w Puszczykowie koło Poznania. Nie żyją dwie osoby z obsługi ambulansu, kierowca trafił do szpitala. – Był przytomny – mówi portalowi tvp.info mł. insp. Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu.

Szaleńcza jazda przez Wrocław. Przekroczył prędkość o 100 km/h [WIDEO]

Policjanci nagrali i zatrzymali 48-latka, który pędził ulicami Wrocławia. Przekroczył dozwoloną prędkość niemal o 100 km/h. Stracił prawo jazdy.

zobacz więcej

W wypadku uczestniczył pociąg Intercity relacji Katowice – Gdynia. Nikt z podróżujących nie ucierpiał. W karetce nie było pacjenta.

Rzeczniczka prasowa Szpitala im. prof. S.T. Dąbrowskiego w Puszczykowie Marzena Rutkowska-Kalisz poinformowała PAP, że stan poszkodowanego w wyniku wypadku mężczyzny „jest średnio ciężki”.

– Kluczowe pytanie to dlaczego karetka wjechała na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg – mówi nam rzecznik wielkopolskiej policji.

To przejazd z rogatkami. Śledczy przeglądają monitoring by sprawdzić czy szlabany działały tak, jak powinny.

PKP w komunikacie prasowym poinformowało, że „ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo”.

– O tej porze jest tam wzmożony ruch, było wielu świadków tego wypadku – dodaje policjant.

Przejazd jest zablokowany, a ruch kolejowy wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą. Pociągi mają kilkugodzinne opóźnienie.


Kondolencje na Twitterze złożył premier Mateusz Morawiecki.

„To ogromnie smutna sytuacja, kiedy ktoś, ratując ludzkie życie, sam nie wraca z ostatniego dyżuru do najbliższych. Rodzinom tragicznie zmarłych w wypadku kolejowym lekarza i ratownika medycznego składam wyrazy najszczerszego współczucia” – napisał.
Przejazd jest zablokowany, a ruch kolejowy wstrzymany (fot. FB/Wojciech Mieczysław Grześkowiak)

źródło:
Zobacz więcej