RAPORT

Kampania 2020

Stefan Horngacher trenerem niemieckich skoczków narciarskich

Według nieoficjalnych informacji 49-letni Tyrolczyk podpisał kontrakt na trzy lata do igrzysk w 2022 r. w Pekinie (fot. Foto Olimpik/NurPhoto/Getty Images)

Austriacki szkoleniowiec Stefan Horngacher, który przez ostatnie trzy lata prowadził kadrę polskich skoczków narciarskich, został oficjalnie trenerem ekipy Niemiec – poinformował Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Nowym trenerem kadry Polski został Czech Michal Dolezal.

Powtórzy sukces Horngachera? Nowy trener polskich skoczków: Jestem gotowy

Michal Doležal, który został trenerem polskich skoczków narciarskich przyznał, że marzył o pracy pierwszego szkoleniowca, ale nie wierzył, że...

zobacz więcej

Według nieoficjalnych informacji 49-letni Tyrolczyk podpisał kontrakt na trzy lata do igrzysk w 2022 r. w Pekinie. Zastąpi Wernera Schustera, który po 11 latach pracy rozstał się po sezonie z kadrą niemieckich skoczków.

Horngacher pracował z reprezentacją Polski przez trzy lata. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni m.in. dwa lata temu w Lahti po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie.

W zeszłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, który jeszcze cieszył się z brązowego wywalczonego z kolegami w drużynie.

Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w tegorocznych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

– To był najlepszy czas w mojej karierze trenerskiej. Decyzję podjąłem kierując się rozumem, a nie sercem. Muszę myśleć o swojej przyszłości i rodzinie, dlatego nie zgodziłem się na przedłużenie kontraktu – powiedział Horngacher, który ma żonę Niemkę i mieszka w tym kraju, po ostatnich zawodach sezonu w Planicy.

źródło:

Zobacz więcej